Športové aktuality
Kronplatz
3 min. čítania

Aj v druhom obrovskom slalome SP v Kronplatzi Vlhová štvrtá

TASR
Petra Vlhová v cieli.
Foto
TASR/AP

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová skončila v stredajšom obrovskom slalome Svetového pohára na štvrtom mieste. V talianskom Kronplatzi zopakovala umiestnenie z utorkňajšieho obrovského slalome, za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 1,37 s. Američanka nadviazala na prvenstvo z utorka, dosiahla 84. triumf v prestížnom seriáli a zveľadila ženský rekord.

Shiffrinová, ktorá viedla už po 1. kole, slávila desiaty triumf v sezóne, z toho piaty v obrovskom slalome. Upevnila si vedúce postavenie v celkovom poradí SP, na čele má už 611-bodový náskok pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, Vlhová je naďalej tretia. Dvadsaťsedemročná Američanka zvýšila náskok aj na čele priebežného hodnotenia disciplíny.

Po 1. kole figurovala Vlhová na siedmom mieste. So štartovým číslom 5 predvádzala od úvodu plynulú jazdu, postrážila si aj kritickú červenú bránku v strmine, kde zvolila vyšší nájazd a na treťom medzičase bola priebežne tretia so stratou 0,48 s na Shiffrinovú. V záverečnom sektore však urobila veľkú chybu a v cieli mala na suverénku sezóny stratu 1,22 sekundy. Líderka SP i klasifikácie disciplíny išla až na menšie zaváhanie v strmine čisto, dravo a na konkurentky si vybudovala vyše polsekundový náskok. Druhá Hectorová strácala 51 stotín, tretia pozícia patrila domácej Marte Bassinovej (+0,65).

V 2. kole išla slovenská reprezentantka razantnejšie, v strednej zatvorenej časti našla výbornú líniu a dolu viac pustila lyže. Záverečné metre zvládla aj s veľkou dávkou rizika a o jednu stotinu prekonala dovtedajšiu líderku Gutovú-Behramiovú. Vo vedení zostala aj po jazdách Tessy Worleyovej a Federicy Brignoneovej, z čelnej pozície ju zosadila až Mowinckelová. Keďže Maria Therese Tvibergová i domáca Bassinová vypadli, získala Vlhová ešte ďalšie dve priečky. Shiffrinová nenechala nič na náhodu a ďalšou suverénnou jazdou si došla po víťazstvo.

"Vyhla som sa chybe z 1. kola, ktorá ma stála dosť veľa času, a doviezla som si do cieľa tesný náskok. Pred 2. kolom sme si s trénermi povedali, že netreba nič riešiť, iba ísť naplno a čo bude, to bude. Snažila som sa ísť druhé kolo trochu lepšie, ale, bohužiaľ, nemôžem byť spokojná, lebo včera aj dnes som pokazila prvé kolo. V ňom sa veľmi veľa rozhoduje. Je z toho štvrté miesto, neteší ma to, ale je to tak," uviedla Vlhová pre JOJ Šport.

Výsledky stredajšieho obrovského slalomu SP žien v Kronplatzi: 1. Shiffrinová (USA) 2:03,28 min, 2. Mowinckelová (Nór.) +0,82 s, 3. Hectorová (Švéd.) +1,19, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +1,37, 5. Gutová-Behramiová (Švaj.) +1,38, 6. Worleyová (Fr.) +1,65. Celkové poradie SP (po 26 z 39 súťaží): 1. Shiffrinová 1517 b, 2. Gutová-Behramiová (Švaj.) 906, 3. VLHOVÁ 896, 4. Brignoneová (Tal.) 688, 5. Mowinckelová 675, 6. Bassinová (Tal.) 638, poradie v obrovskom slalome (po 8 z 10): 1. Shiffrinová 600, 2. Gutová-Behramiová 482, 3. Bassinová 451, 4. VLHOVÁ 436, 5. Brignoneová 396, 6. Hectorová 333.

Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola