Športové aktuality
2 min. čítania

Andreas Žampa pôjde vo Val d'Isere aj so zlomenou rukou

TASR
Andreas Žampa.
Foto
TASR - Martin Baumann

Slovenský lyžiar Andreas Žampa sa napriek zlomenine ruky postaví na štart sobotného obrovského slalomu SP vo Val d'Isere. Zranenie utrpel v priebehu týždňa počas tréningu a vo francúzskom stredisku bude môcť súťažiť vďaka špeciálne vyrobenej dlahe. Súťaž absolvuje aj jeho brat Adam Žampa.

"Celá situácia je veľmi nešťastná, no ja sa len tak ľahko nevzdávam. Verím, že v sobotu dokážem podať čo najlepší výkon, aj napriek tomuto zraneniu. Sezóna sa ešte len začala a ja určite nechcem prísť o žiadnu z výziev, ktoré sme si s Adamom aj Teom naplánovali," uviedol Andreas Žampa v tlačovej správe.

Zlomeninu utrpel po kolízii s bránkou. "S rakúskym a nemeckým tímom sme sa v uplynulých dňoch pripravovali na ďalší Svetový pohár. Práve počas tréningu som v poslednej jazde zachytil rukou bránu. Bolesť bola okamžite intenzívna a po predošlých skúsenostiach so zlomenými prstami či zápästím, som okamžite cítil, že niečo nie je v poriadku," opísal Andreas nešťastný moment.

Vo štvrtok absolvoval prehliadku a röntgen v talianskom Merane a potom sa presunul do rakúskeho Innsbrucku. "Napriek verdiktu som odhodlaný nevzdať preteky a vydať zo seba maximum. Preto sme sa po ceste na preteky zastavili na klinike, ktorá sa špecializuje na dlahy, s ktorými sa dá súťažiť. Bolo potrebné ju vyformovať tak, aby sa zmestila do rukavice a tiež bola prispôsobená úchytu paličky," vysvetlil Andreas Žampa, ktorý sa v októbri v prvom obrovskom slalome sezóny v Söldene nedostal do druhého kola.

Vo francúzskom stredisku bude môcť súťažiť vďaka špeciálne vyrobenej dlahe.
Vo francúzskom stredisku bude môcť súťažiť vďaka špeciálne vyrobenej dlahe.
Foto
Archív AZ
Podujatia a športovci
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola