Športové aktuality
Video
3 min. čítania

Hrdinovia budúcnosti: Začínala s chlapcami na ulici, dnes má dve medaily z olympijských hier mládeže

Stanislav Krško

S hokejom začínala medzi chlapcami na ulici. Tieto skúsenosti ju poriadne zocelili a boli pre ňu veľkým prínosom. Dnes má útočníčka Zuzana Dobiášová na krku dve bronzové medaily z olympijských hier mládeže v Lausanne 2020 a mieri za ďalšími úspechmi. 

Začínala s chlapcami na ulici

K hokeju sa dostala ako šesťročná. Najskôr ho hrala s chlapcami na ulici, no potom ju uchvátil natoľko, že sa prihlásila do klubu Hoba Bratislava. „Zápasy s chlapcami ma veľmi bavili. Myslím, že je to na začiatok dobré. Je to veľmi dobrá skúsenosť, keďže je to tvrdý šport a hrá sa do tela,“ vysvetľuje Dobiášová, ktorá sa však už chce sústrediť len a len na ženský hokej.

Ako vyzerá jej bežný hokejový tréning? „Prídem do šatne, prezlečiem sa a idem na rozcvičku. Po nej sa prezlečiem na ľad, kde trénujem hodinu, po ňom sa v šatni vyzlečiem z výstroja a nasleduje strečing,“ dodáva 16-ročná útočníčka, ktorá hrá od roku 2019 za klub HC ŠKP Bratislava.

Na zimných OH mládeže si vybojovala dve medaily

V roku 2020 bola nominovaná na olympijské hry mládeže v Lausanne – do medzinárodného tímu 3x3, ktorý bol zložený z hráčok viacerých krajín sveta. Z nového formátu tohto mládežníckeho turnaja si odniesla bronzovú medailu. Okrem toho bola aj asistentkou kapitánky reprezentačného družstva Slovenska, s ktorým získala svoju druhú bronzovú medailu. „Bola tam veľmi dobrá atmosféra a bol to super zážitok,“ opisuje svoje pocity z úspešného podujatia.

Nové možnosti na tréning aj reprezentáciu

Minulý rok začala Zuzana študovať na športovom gymnáziu na Ostredkovej ulici v Bratislave. Nástupom na novú školu sa jej podľa jej slov otvorili lepšie možnosti na tréning aj reprezentáciu. „Skĺbiť šport a štúdium nie je jednoduché, ale snažím sa, aby mi to šlo čo najlepšie,“ hovorí členka Juniorského olympijského tímu.

Slovenský olympijský a športový výbor a Nadácia SOŠV zostavuje z 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím. „Členstvo v Juniorskom olympijskom tíme znamená pre mňa veľa, je to veľmi dobrá skúsenosť. Som za to vďačná.“ Juniorský olympijský tím podporuje aj exkluzívny partner Slovenského olympijského tímu TIPOS.

Slovenský olympijský a športový výbor, ktorého exkluzívnym partnerom je spoločnosť Tipos, spolu s Nadáciou SOŠV každoročne zostavuje z 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím.

Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky.

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV