Športové
2 min. čítania

Kanadský súd si v prípade skokaniek na lyžiach vyžiadal dlhší čas na rozsudok

TASR

Vancouver 25. apríla (TASR, DPA) - Najvyšší súd kanadskej provincie Britská Kolumbia, ktorý posudzuje spor medzi skokankami na lyžiach a organizátormi ZOH 2010 vo Vancouveri ohľadom zaradenia súťaže žien do programu olympiády, si vyžiadal predĺženie času na rozhodnutie. Podľa predsedajúcej sudkyne Lauri Ann Fenlonovej je celý prípad "veľmi zložitý" a preto potrebuje viac času na zváženie všetkých argumentov.

Zástupcovia skokaniek argumentujú tým, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) porušil zamietnutím žiadosti o zaradenie súťaže žien do programu olympiády kanadské antidiskriminačné zákony. V prípade, že súd nenariadi toto rozhodnutie prehodnotiť, žiadajú skokanky o zablokovanie aj mužskej súťaže. Žalovanou stranou v spore je pritom organizačný výbor vancouverskej olympiády (VANOC), keďže práve ten pripravuje a organizuje celé hry. Jeho zástupcovia obhajujú svoj postup okrem postoja MOV aj tým, že program olympiády je už uzatvorený a nie je priestor na jeho rozšírenie.

© 2009, Autorské práva TASR. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR je výslovne zakázané.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri