Slovenské tímy so štyrmi striebornými medailami z MS v hokejbale v Liberci

Peter
Pašuth
Ženská reprezentácia Slovenska do 21 rokov po MS v hokejbale v Liberci
Liberec2023.cz

Slovenské hokejbalové reprezentácie získali na majstrovstvách sveta v mládežníckych kategóriách v hokejbale v Liberci štyri strieborné medaily. Finálové duely prehrali mužské tímy do 18, 20 a 23 rokov i ženská reprezentácia do 21 rokov, v drese ktorej žiarila Nela Lopušanová.

Finále ženského turnaja do 21 rokov v Liberci bolo poriadne vyhrotené a na jeho konci sa radovali po tesnej výhre 1:0 radovali Kanaďanky. Gól Jesse Dzikowiczovej z 9. min sa ukázal ako rozhodujúci. Slovenky v druhej tretine nevyužili presilovú hru piatich proti trom a obrana javorového listu zvládla skúšky ohňom aj v tretej tretine. Výrazný podiel na slovenskom postupe do finále mala Nela Lopušanová, ktorá nastúpila na prvé súťažné zápasy po doliečení zlomeniny ruky. V šiestich dueloch na turnaji nazbierala talentovaná športovkyňa 14 kanadských bodov za 6 gólov a 8 asistencií. V produktivite ju predstihla len 16-bodová Kanaďanka Neleh Vigneauová-Sargeantová.

Aj vo finále mužov do 20 rokov sa hralo slovensko-kanadské finále. Jasne ho po výsledku 10:3 ovládli hráči zámorského výberu. Oporami slovenskej dvadsiatky boli Alex René Bartakovics, ktorý bol s 13 bodmi (3+10) najproduktívnejším hráčom turnaja, a Tim Danielčák (6+5).

Vo dvoch vekových kategóriách prehrali Slováci finále s rovesníkmi z Česka. Muži do 23 rokov i do 18 rokov podľahli súperom vždy o jeden gól, 1:2, resp. 2:3. Osemnástku ťahal najmä Samuel Sisík, ktorý nazbieral v Liberci 9 kanadských bodov (2+7).

Bez medaily odchádzal spod Ještědu len tím do 16 rokov, ktorý v semifinále prehral s Českom 3:4 až po predĺžení a v boji o bronz tiež až v nadstavenom čase padol s Američanmi 4:5.

Víťazmi miniturnaja chlapcov do 14 rokov, ktorý nemal štatút majstrovstiev sveta, sa s troma výhrami stali slovenskí mladíci.

Záverečné výsledky slovenských reprezentácií na MS mládeže v hokejbale v Liberci

Muži do 16 rokov – o 3. miesto: Slovensko – USA 4:5 po predĺžení

Muži do 18 rokov – finále: Slovensko – Česko 2:3

Muži do 20 rokov – finále: Slovensko – Kanada 3:10

Muži do 23 rokov – finále: Slovensko – Česko 1:2

Ženy do 21 rokov – finále: Slovensko – Kanada 0:1