Obrovské slalomy EP Jasnej vyhrali Nór Windigstad a Švajčiar Zurbriggen

Jasná 8. a 9. februára (TASR) - Nórsky lyžiar Rasmus Windigstad vyhral v stredu prvý z dvoch obrovských slalomov Európskeho pohára v Jasnej. Jediný domáci zástupca Samuel Šenkár nedokončil prvé kolo. Windigstad uspel pod Chopkom presvedčivo s náskokom 95 stotín pred Švajčiarom Ginom Caviezelom, ktorý bol v tejto zime trikrát v prvej desiatke pretekov Svetového pohára. Tretí skončil Fín Samu Torsti (+1,03). Víťaz nedávneho paralelného slalomu SP, Nemec Linus Strasser v prvej súťaži v Jasnej obsadil až 17. miesto so stratou 2,53 s.

Druhý obrovský slalom EP v Jasnej vyhral Švajčiar Elia Zurbriggen, syn niekdajšieho najlepšieho svetového zjazdára Pirmina Zurbriggena. O 53 stotín sekundy predstihol Francúza Cypriena Sarrazina, tretí skončil ďalší Švajčiar Gino Caviezel. Samuel Šenkár obsadil so stratou 5,93 s na víťaza 43. miesto.