Aktuality

P. Fialková v pretekoch SP s hromadným štartom v Ruhpoldingu tretia, dostala sa na čelo disciplíny

TASR

Ruhpolding 20. januára (TASR) – V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v Ruhpoldingu skončila tretia slovenská reprezentantka Paulína Fialková. Na víťaznú Nemku Franzisku Preussovú stratila 15,1 s, druhá Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová, takisto s čistou streľbou, za víťazkou zaostala len o 0,2 s. Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová obsadila 14. miesto. Fialková sa treťou priečkou dostala na čelo klasifikácie pretekov s hromadným štartom (nahradila na ňom Kuzminovú) a 27. januára vyrazí v talianskej Anterselve na trať v červenom drese. V celkovom poradí SP znížila stratu na vedúce talianske duo Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová.

Paulína Fialková si zvyká na miesta medzi medailistkami. "Celkom dobre sa medzi nimi cítim," pochvaľuje si. "V pretekoch som sa predierala vpred, bol to ,masák´, takže poradie sa neustále premiešavalo. Ja nad tým nerozmýšľam, len na streľbu si vždy dávam veľký pozor, aby som po poslednej vydala zo seba všetky sily. Teraz to bol presne taký scenár, aj som si nejaké ušetrila, nešla som úplne na doraz, až v závere som rezervu použila. Takú taktiku som si aj stanovila, nepredierať sa veľmi na prvé, či druhé miesto, radšej sa držať v závetrí."

Anastasia Kuzminová prišla o červený dres, no slovenský biatlon ho nestratil. "Možno som sa na prvú streľbu dlhšie pripravovala, bolo cítiť váhanie, vytratila sa istota," rekapitulovala Nasťa. "Veľmi mi chýbala, rany boli centrované, no tie, ktoré som netrafila, mi vyskakovali hore. Bola to moja chyba, asi nastala svalovým impulzom, alebo vznikla prácou na prste. Inak bežecky sa dalo s dievčatami zabojovať, ale ako ste videli, bolo to o streľbe. Perfektne sa triafalo, vietor nefúkal a v popredí boli len tie, ktoré sa dopustili maximálne jednej, alebo dvoch chýb."

Výsledky - preteky s hromadným štartom na 12,5 km: 1. Preussová (Nem.) 32:34,0 (0), 2. Tandrevoldová (Nór.) +0,2 (0), 3. Paulína FIALKOVÁ (SR) +15,1 (1), 4. Öbergová (Švéd.) +18,8 (2), 5. Häckiová (Švaj.) +19,4 (1), 6. Krivková (Biel.) +20,0 (1), ... 14. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +1:04,3 (4), poradie SP v pretekoch s hromadným štartom: 1. P. FIALKOVÁ 102 b, 2. Preussová 96, 3. Tandrevoldová 92, 4. KUZMINOVÁ 87, 5. Öbergová 74, 6. Brorssonová 71, celkové poradie SP: 1. Wiererová (Tal.) 498 b, 2. Vittozziová (Tal.) 480, 3. FIALKOVÁ 449, 4. KUZMINOVÁ (obe SR) 414, 5. Roeiselandová 386, 6. Chevalierová (Fr.) 369.