Športové aktuality
Podcast
3 min. čítania

Pištole, pušky, brokovnice. Streľbe sa venujú tínedžeri i šesťdesiatnici

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Streľba je tradičný olympijský šport, ktorý bol v programe Hier už na prvých novodobých olympijských hrách v Aténach 1896. Strelci sa nepredstavili na sviatku športu len na olympijských hrách v roku 1904 v St. Louis a 1928 v Amsterdame. V rámci ďalšieho Olympijského podcastu, ktorý vám exkluzívne prináša partner Tipos, sme sa rozprávali s dlhoročným trénerom športovej streľby a šéftrénerom streleckého oddielu športového centra polície, Františkom Feckom.

„V streľbe to je podobné ako v atletike. V kráľovnej športu má niekto talent na šprinty, iný je vytrvalec, ďalší špecialista na skok do výšky, hod guľou. Aj streľba má široké členenie. V brokových disciplínach musí mať človek výborný reakčný čas. Nie každý je geneticky stavaný, aby podal takýto výkon. Potom máme statické disciplíny. Puška, pištoľ, kde sa človek vrcholne koncentruje dlhý čas v jednej polohe. Odlišností je teda dosť. Nepamätám si nikoho, kto by dokázal kombinovať v streľbe všetky disciplíny. Maximálne tak pušku a pištoľ.“

Redaktor Stanislav Benčat sa spoločne s trénerom Feckom pozreli na viacero tém zo streleckého prostredia. Čo všetko v novom Olympijskom podcaste teda nájdete?

Ako sa členia disciplíny v rámci športovej streľby?

Koľko tisícok eur stoja pušky či brokovnice?

Kde na Slovensku sa môžu športovci venovať streľbe?

Ide o nebezpečný šport?

Slovensko malo vždy skvelých strelcov, majú však svojich nasledovníkov?

Je streľba sexi šport?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predchádzajúci Olympijský podcast

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší TalkSport

 Všetky podcasty 


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

od nitra
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV