Športové aktuality
Bratislava
2 min. čítania

Slovensko dostalo na Európske hry v Minsku miestenku aj v zápasení voľným štýlom, počet našich športovcov stúpol na 75

Profile picture for user Soucek
Ľubomír
Souček
Dejiskom súťaží Európskych hier nielen v zápasení, ale aj v neolympijskom športe sambo bude Športový palác v centre Minska.
Foto
MEGOC

Počet kvalifikovaných slovenských športovcov na II. európske hry v Minsku (uskutočnia sa 21. – 30. júna 2019) stúpol na 75. V rámci procesu prerozdelenia vybojovaných miesteniek, nevyužitých inými krajinami, Slovensko dostalo miestenku aj v zápasení voľným štýlom, v kategórii do 74 kg. Na tohtoročných MS nás v tejto hmotnostnej kategórii reprezentoval Jakub Sýkora, v predošlom roku bol v nej úspešný Achsarbek Gulajev.

Aktuálny počet našich športovcov, ktorí spĺňajú kvalifikačné kritériá do Minska, je 75 (47 mužov a 28 žien) v 13 športoch. Podľa športov sú aktuálne počty športovcov na II. európskych hrách nasledovné: atletika 21 (11 mužov + 10 žien, budú súťažiť v novom formáte tzv. DNA Athletics), rýchlostná kanoistika 15 (9 + 6), cyklistika 10 (z toho cestná 5 + 1, dráhová 3 + 2, pričom Tereza Medveďová sa predstaví na ceste aj na dráhe), športová streľba 9 (5 + 4), box 6 (výlučne muži), džudo 4 (výlučne muži), stolný tenis 3 (2 + 1), lukostreľba 2 (1 + 1), bedminton 1 (1 žena), sambo 1 (1 žena), karate 1 (1 žena), športová gymnastika 1 (1 žena) a zápasenie voľným štýlom 1 (1 muž). V boxe, džude a v rýchlostnej kanoistike budú súťaže EH zároveň majstrovstvami Európy.

Európske hry v Minsku sú pre nás čoraz aktuálnejšou témou. V piatok 10. mája o 11. h predpoludním na atletickom štadióne FTVŠ UK v Bratislave na Lafranconi privítame štafetu s Ohňom mieru Európskych hier v Minsku, ktorá od 3. mája (vtedy zapálili pochodeň v Ríme, sidle Európskych olympijských výborov) putuje po niekoľkých európskych krajinách. V rámci štafety príde do Bratislavy 42-členná bieloruská delegácia, v ktorej je aj 23 motorkárov.

Slovenskými účastníkmi štafety budú viacnásobní olympijskí medailisti, majstri sveta i Európy strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková a kajakár Erik Vlček. Z Bratislavy sa štafeta vydá do Česka, potom do Poľska a od 12. mája až 21. júna bude putovať po území Bieloruska. Štafeta prejde spolu 7700 km a s ohňom sa vystrieda 450 osobností.

Podujatia a športovci

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri