Športové aktuality
2 min. čítania

Slovenský šport opäť stíchne, výnimku majú len profesionálne súťaže

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
Foto
TASR/RADOVAN STOKLASA

Mládež, rekreační a amatérski športovci môžu po vyhlásení lockdownu minimálne dva týždne športovať len individuálne v prírode a to len v rámci vlastného okresu. Na tréningy a organizované súťaže s výnimkou profesionálnych športových líg v hokeji, futbale, hádzanej, basketbale a volejbale sa výnimka zo zákazu vychádzania i organizácie hromadných podujatí nevzťahuje.

Lockdown s platnosťou od štvrtkovej polnoci vyhlásila počas stredajšieho rokovania Vláda SR. Platiť bude minimálne dva týždne. Zakázané budú aj hromadné podujatia. Medzi výnimkami zo zákazu vychádzania je aj cesta do prírody vrátane individuálneho športu v rámci okresu, pričom pre Bratislavu sa za okres považuje územie Bratislavského samosprávneho kraja, v prípade Košíc sa možno pohybovať vo všetkých košických okresoch.

Naďalej budú povolené len hokejové TIPOS Extraliga a TIPOS Slovenská hokejová liga, dve prvé ligy vo futbale i najvyššie súťaže mužov a žien v hádzanej, volejbale a basketbale. Podľa hovorkyne Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Dáše Račkovej sa budú musieť hráči a členovia realizačných tímov pravidelne testovať. Diváci však na tribúny nebudú mať prístup.

Usporiadatelia športových podujatí musia zabezpečiť, že osoby zabezpečujúce zápas s výnimkou priamych aktérov musia mať prekryté horné dýchacie cesty. V interiéri sú povinné respirátory, v exteriéry sú možné aj rúška.

V rovnakom režime fungoval slovenský šport aj počas predošlej zimy počas druhej vlny pandémie.

Povolené sú aj medzinárodné súťaže organizované medzinárodnou športovou federáciou a hromadné podujatia nevyhnutné na činnosť karanténnych tréningových centier pre vrcholový šport. Organizovanie karanténnych centier ešte musia schváliť ministerstvá školstva a zdravotníctva.

Výnimku zo zákazu usporiadania majú hromadné podujatia v režime očkovaní a prekonaní do desať osôb. Podľa ÚVZ sa však môžu konať len v súvislosti s výkonom práce. Organizátor musí zabezpečiť oznam o tom, že sa hromadné podujatie organizuje.

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV