Cenné body Máriusa Fizeľa do kvalifikácie na OH, Patrícia Tománková opäť úspešná

Peter
Pašuth
Marius Fízeľ
IJF.ORG

Džudista Márius Fizeľ získal po víťazstve v kategórii nad 100 kg na Oceania Open v austrálskom Perthe cenné body do olympijskej kvalifikácie do Paríža 2024. Veľmi dobrú formu potvrdila v sobotu aj Patrícia Tománková, ktorá triumfovala na podujatí Európskeho pohára džudistov v maďarskom Györi.

Márius Fizeľ získal najcennejší triumf

Márius Fizeľ dosiahol najcennejší triumf svojej doterajšej kariéry. Dvadsaťštyriročný džudista premiérovo triumfoval na podujatí kategórie Grand Prix. Potvrdil dobrú formu z nedávnych majstrovstiev Európy, na ktorých obsadil piate miesto.

V Perthe mal na úvod voľný žreb, potom si poradil s Gerardom Takayawom z Fidži. Vo štvrťfinále zdolal Slovinca Eneju Mariniča, v semifinále Nemca Lossenia Koneho a vo finále ďalšieho Nemca Erika Abramova. Všetky štyri súboje ukončil ipponom.

Benjamín Maťašeje v kategórii do 100 kg vypadol v Perthe už v prvom kole.

Natiahnutá víťazná séria Patrície Tománkovej

Patrícia Tománková
Patrícia Tománková.
EJU.NET/Veronika Bor

V maďarskom Györi natiahla Patrícia Tománková svoju víťaznú šnúru už na 23 zápasov a na 7 turnajov na rôznych úrovniach. Majsterka sveta, Európy a víťazka Európskeho olympijského festivalu mládeže 2023 v Maribore potvrdila pozíciu favoritky a tretíkrát uspela na EP vo váhe do 44 kg. Predtým sa radovala na tejto úrovni (EP) v siedmich turnajoch vo váhe do 40 kg.

Patrícia Tománková ukončila na Európskom pohári v Györi všetky súboje pred časovým limitom. Postupne sila s Gabrielou Hertovou z Moldavsk, Evou Ewingovou z Veľkej Británie i s Rachele Moruzziovou z Talianska.

Ďalší cenný kov v Györi získal Juraj Odkladal, ktorý bol vo váhe do 66 kg bronzový. Kristína Lili Križova skončil do 48 kg na 5. priečke.