Šport a olympizmus
2 min. čítania

SOŠV a Šahy chcú zintenzívniť spoluprácu

Prezident SOŠV Anton Siekel (vľavo) po stretnutí s primátorom mesta Šahy Pálom Zacharom a členkou VV ZOK Angelikou Révész.
Foto
SOŠV

Slovenský olympijský a športový výbor a mesto Šahy by radi zintenzívnili spoluprácu v oblasti rozvoja športovej infraštruktúry a športových podujatí v meste.

Prezident SOŠV Anton Siekel a primátor mesta Šahy Pál Zachar počas spoločného stretnutia skonštatovali, že šport v Šahách je na úrovni zodpovedajúcej možnostiam mesta aj okolitého regiónu. Na stretnutí v sídle SOŠV sa zúčastnila aj Angelika Révész, vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu mestského úradu v Šahách, členka výkonného výboru Olympijského klubu A. Szokolyiho a výkonného výboru Združenia olympijských klubov SR.

Mesto Šahy má 120-ročnú históriu organizovaného športu. Prvý športový oddiel Honti Sport Club založil Alojz Szokolyi (Sokol) v roku 1902. Prvý rodák zo Slovenska s medailou z olympijských hier (bronz na OH 1896 v Aténach v behu na 100 m) pracoval v tom čase v Šahách ako župný archivár.

V meste dlhodobo pôsobia oddiely a kluby vo futbale, stolnom tenise, tenise a karate. Snahou radnice je, aby zabezpečilo čo najviac možností na aktívny odpočinok a rekreáciu pre obyvateľov.

Pohybové aktivity a podujatia masového charakteru sa realizujú na dobrej úrovni aj vďaka aktivitám Olympijského klubu Alojza Szokolyiho Šahy, na ktorých sa dá ďalej stavať.

OLOV
pg
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV