Športové aktuality
Podcast
3 min. čítania

Taxisu sa nebojím, vraví víťaz Veľkej Pardubickej Matuský

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Po dlhých 28 rokoch sa na slávnych dostihoch – 130. ročníku Veľkej pardubickej stíplčejs – radoval z víťazstva slovenský džokej. Lukáš Matuský na koni Hegnus, ktorý patril k favoritom pretekov, preukázal veľké kvality, zvládol obávaný Taxis aj iné nástrahy a takmer 7 kilometrovú trať napokon preťal ako prvý.

Redaktor Stanislav Benčat v ďalšom rozprávaní v rámci Olympijského podcastu privítal práve aktuálneho víťaza Veľkej Pardubickej Lukáša Matuského.

„Mal som zlomenú ruku, štyrikrát kľúčne, kosti, dolámanú polovicu tváre. Niekedy sú naše pády, hoc vyzerajú ľahko, poriadne nepríjemné. Na Veľkej Pardubickej mi raz koník zle skočil, spadli sme obaja na zem. Za mnou šlo ďalší osem koní a jeden ma trafil kopytom do tváre. Mal som dojazdené, zlomil mi lícnu a jarmovú kosť. Skončil som v nemocnici.“

Rodák zo Skalice dosiahol triumfom na slávnych pretekoch svoj doteraz najväčší kariérny úspech. Ako tvrdí, rozhodne sa s ním nechce uspokojiť, pretože ako každý športovec, aj on sa chce posúvať ďalej. „Keď som vyhral Pardubickú raz, chcem ju vyhrať znova. A znova. Ideálne pred fanúšikmi, pretože teraz to síce bolo krásne, ale pred plnými tribúnami by to bolo ešte sladšie,“ vraví.

Čo všetko prezradil 33-ročný džokej, ktorý chodí do práce a vo voľnom čase si s obľubou zahrá poker, v Olympijskom podcaste?

Kedy sa dostal ku koňom?

Akými zraneniami si prešiel počas kariéry?

Aké emócie s ním lomcovali počas a po pretekoch v Pardubiciach?

Sú džokeji kamaráti alebo panuje medzi nimi rivalita?

Ako vníma prekážku Veľký Taxis, ktorá si aj tento rok vyžiadala krutú daň v podobe úmrtia koňa Sottoventa?

Ako vyzerá džokejská diéta?

Zmení Matuského triumf na Veľkej Pardubickej?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predchádzajúci štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia