Semmering

V slalome SP v Semmeringu Vlhová štvrtá, zostala na čele celkového poradia i slalomu

Petra Vlhová na trati slalomu v Semmeringu.
TASR/Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára. V Semmeringu zaostala o 1,36 s za víťaznou Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá dosiahla premiérový triumf v pretekoch SP. Druhá bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,11 s), tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,57 s). Dvadsaťsedemročná Gisinová si prvé víťazstvo pripísala pri jubilejnom desiatom pódiovom umiestnení. Prerušila hegemóniu Vlhovej a Shiffrinovej v tejto disciplíne, tieto dve rivalky vyhrali predchádzajúcich 28 slalomov SP (Shiffrinová 19, Vlhová 9), inej lyžiarke sa to nepodarilo od 10. januára 2017, keď v ďalšom rakúskom stredisku Flachau uspela Švédka Frida Hansdotterová, ktorá už ukončila kariéru.

Vlhová po prvom kole figurovala až na šiestej priečke. Za priebežne vedúcou Shiffrinovou zaostávala o 89 stotín sekundy. Gisinová sa zaradila na druhé miesto s minimálnym odstupom 0,02 s, Liensbergerová bola tretia (+0,32 s). Druhé kolo pod umelým osvetlením absolvovala Vlhová na maximálne riziko a na rozdiel od prvého dokázala typický agresívny štýl skĺbiť s úspornou stopou. Polepšila si o dva miesta, na výsledné štvrté.

"Samozrejme, že som spokojnejšia ako po prvom kole. Keď som však pozerala preteky do konca, uvedomila som si, že som nemala na prvú trojku. Lyžiarky v nej podali maximálny výkon. Sedelo to skôr pretekárkam, ktoré jazdia čisto a vedia púšťať lyže. Som rada, že som si zlepšila pozíciu, aj štvrté miesto je dobré. Spokojná som najmä s druhou jazdou, nebolo to jednoduché po tom, ako som pokazila prvú. V červenom drese odo mňa každý očakáva víťazstvo, bol to boj," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS. Vlhová sa udržala na čele celkového poradia prestížneho seriálu (515 bodov) aj hodnotenia slalomu (250 b.), v oboch klasifikáciách je jej najbližšia prenasledovateľka Gisinová.

Výsledky slalomu SP v Semmeringu: 1. Gisinová (Švaj.) 1:42,05 min, 2. Liensbergerová (Rak.) +0,11 s, 3. Shiffrinová (USA) +0,57, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +1,36, 5. Holdenerová (Švaj.) +1,43, 6. Truppeová (Rak.) +1,56. Celkové poradie SP (po 10 z 33 súťaží): 1. VLHOVÁ 515 b, 2. Gisinová 427, 3. Shiffrinová 335, 4. Brignoneová a Bassinová po 323, 6. Goggiová (všetky Tal.) 302. Poradie SP v slalome (po 3 z 9): 1. VLHOVÁ 250 b, 2. Gisinová 225, 3. Liensbergerová 200, 4. Shiffrinová 185, 5. Holdenerová 145, 6. Truppeová 112.