7. Váž si podporu rodičov, učiteľov, trénerov

Na triatlonových pretekoch v španielskom meste Santander zostávalo do konca len pár metrov. Britský pretekár James Teagle bol na treťom mieste a ostávalo mu prebehnúť už len jednu zákrutu, za ktorou ho čakala cieľová rovinka. V tom si však vysilený športovec pomýlil smer a skončil v bariére medzi divákmi.

„Bolo to na konci dvojhodinového behu a zbadal som veľkú červenú šípku. Myslel som si, že to je cieľová čiara. Keď som narazil do bariér, myslel som, že je to môj koniec, “ vysvetľoval po pretekoch Teagle na sociálnej sieti. Chvíľka nepozornosti ho stála pozíciu na treťom mieste. Pred neho sa dostal domáci pretekár Diego Méntrida. Pred cieľom však Španiel na veľké prekvapenie počkal na svojho súpera a pustil ho pred seba.

Toto džentlmenské gesto nezostalo bez odozvy. Video z fair play počinu obletelo celý svet a Méntrida sa dočkal mnohých gratulácií. „Chcem sa vám všetkým poďakovať za to, že mi píšete a vyslovujete mi podporu po mojom geste. Takto ma vychovali moji rodičia a môj triatlonový klub. Podľa mňa by to malo byť považované za normálne gesto. Nikdy by som si nemyslel, že to môže zájsť takto ďaleko a že to bude mať takýto obrovský dosah v médiách. Je to pre mňa česť,“ napísal na Instagrame.

Diego Méntrida za svoje príkladné gesto získal ocenenie Európskeho hnutia fair play.

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia