Môj príbeh

Veslovaniu sa venujem od svojich ôsmich rokov, pritiahol ma k nemu môj otec, ktorý ma ako tréner vedie od mojich prvých záberov veslami na skife až doposiaľ. Postupom času poctivým a náročným tréningom sa začali dostavovať prvé výsledky, keď som ako starší žiak vyhral majstrovstvá Slovenka a skončil štvrtý na majstrovstvách Českej republiky.

V roku 2021 som vyhral aj majstrovstvá Českej republiky a na základe stále sa zlepšujúcich výsledkov, som sa stal reprezentantom SR vo veslovaní a zúčastnil som sa medzinárodnej dorasteneckej regaty Olympic Hopes v  českom meste Třeboň. Tam som obsadil pekné 3. miesto v disciplíne skif. Vrcholom sezóny bola moja účasť na majstrovstvách sveta juniorov v bulharskom Plovdive, kde som ako najmladší účastník vo svojej kategórii obsadil 15. miesto.

V roku 2022 sa mi podaril historický úspech pre slovenské veslovanie a po 7. mieste na juniorských majstrovstvách Európy v talianskom Varese na rovnakom mieste na majstrovstvách sveta juniorov som získal prvú medailu pre Slovensko za 3. miesto v najobsadenejšej disciplíne skif juniorov. A na majstrovstvách Európy do 23  rokov som svoju formu potvrdil tiež tretím miestom v skife ľahkých váh. Mojim najväčším snom je dostať slovenské veslovanie po dlhých rokoch na olympijské hry  a preto tomuto cieľu obetujem každú voľnú chvíľu, pre mňa to už nie je len šport, ale môj životný štýl.

Mesto
Piešťany
Klub
VK Sĺňava Piešťany
Vek

18 rokov

Tréner
Mgr. Peter Strečanský
Športové úspechy

Majstrovstvá sveta juniorov, 3. miesto, skif

Majstrovstvá Európy juniorov, 7. miesto, skif

Majstrovstvá Európy do 23. rokov, 3. miesto, skif LV

Medzinárodná regata Zágreb – Chorvátsko, 3. miesto, skif juniorov

Medzinárodná regata Bled – Slovinsko, 1. miesto, skif juniorov

Majstrovstvá Českej republiky

-  skif juniorov 2. miesto,

-  2x muži ľahké váhy 1. miesto,

-  skif do 23 rokov, 1. miesto,

Majstrovstvá Slovenskej republiky – skif juniori, 1. miesto

Máte otázku? Opýtajte sa!
+421 907 980 944
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV