Britská vláda sa bojí o prekročenie rozpočtu OH 2012 v Londýne

Londýn 31. marca (TASR, AP) - Komisia britskej vlády pre verejné financie vyslovila obavy o OH 2012, ktorého rozpočet by mal prekročiť stanovené hranice. Podľa komisie hrozí "riziko deficitu", ak sa objavia nepredvídateľné problémy. Výstavba má rozpočtový strop 9,325 miliardy libier, ale už teraz sa približuje k rizikovej hranici. Zo záložného fondu vo výške 2,747 miliardy libier totiž ostalo už len 1,27 miliardy a táto čiastka je už označovaná ako riziková. Organizátori použili vlani 621 miliónov libier z fondu na olympijskú dedinu, ktorej privátne financovanie skolabovalo.

"Čo nás znepokojuje, je fakt, že finančná situácia je tesná," uviedol prezident komisie Edward Leigh. "Zostávajúca suma v rámci olympijského záložného fondu - 1,27 miliardy libier - je už teraz učrčená pre riziká, ale nečakané problémy sa objavujú stále a vyvíjajú tak na fond neustály tlak," dodal Leigh.

Autor:

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X