Britská vláda sa bojí o prekročenie rozpočtu OH 2012 v Londýne

Londýn 31. marca (TASR, AP) - Komisia britskej vlády pre verejné financie vyslovila obavy o OH 2012, ktorého rozpočet by mal prekročiť stanovené hranice. Podľa komisie hrozí "riziko deficitu", ak sa objavia nepredvídateľné problémy. Výstavba má rozpočtový strop 9,325 miliardy libier, ale už teraz sa približuje k rizikovej hranici. Zo záložného fondu vo výške 2,747 miliardy libier totiž ostalo už len 1,27 miliardy a táto čiastka je už označovaná ako riziková. Organizátori použili vlani 621 miliónov libier z fondu na olympijskú dedinu, ktorej privátne financovanie skolabovalo.

"Čo nás znepokojuje, je fakt, že finančná situácia je tesná," uviedol prezident komisie Edward Leigh. "Zostávajúca suma v rámci olympijského záložného fondu - 1,27 miliardy libier - je už teraz učrčená pre riziká, ale nečakané problémy sa objavujú stále a vyvíjajú tak na fond neustály tlak," dodal Leigh.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím