61. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska vyhral Slovinec Tratnik, Patrik Tybor siedmy

Trnava 11. júna (TASR) - Víťazom 61. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Slovinec Jan Tratnik. Záverečnú 4. etapu so štartom a cieľom na trnavskom Trojičnom námestí s dĺžkou 152,5 km vyhral Rus Ivan Savickij (Gazprom - RusVelo), ktorý sa presadil v záverečnom hromadnom špurte. Z 13 domácich pretekárov, ktorí sa postavili na štart tradičného podujatia, skončil najlepšie Patrik Tybor z jediného slovenského kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica. Dvadsaťdeväťročný pretekár obsadil siedme miesto so stratou 38 s na víťaza. Marek Čanecký z Amplatz BMC skončil na 20. mieste (+50 s). Dres pre najlepšieho vrchára získal český jazdec Daniel Turek z Israel Cycling Academy. Víťazom bodovacej súťaže sa stal Tratnik, najlepší do 23 rokov bol Poliak Piotr Brožyna z CCC. Poradie tímov ovládol taliansky Androni.

Konečné poradie: 1. Tratnik (Slovin./CCC Sprandi Polkowice) 18:13:29 h, 2. Cattaneo (Tal./Androni) +32 s, 3. Brožyna (Poľ./CCC Sprandi) +36, … 7. PATRIK TYBOR (Dukla Banská Bystrica) +38.