Akvabela Daabousová na pretekoch Svetovej série v Šamoríne štvrtá

Šamorín 13. a 14. mája (TASR) - Slovenská akvabela Nada Daabousová obsadila vo voľnom sóle na podujatí Svetovej série v Šamoríne štvrté miesto. Zverenka trénera Gábora Szaudera zopakovala výsledok z technického sóla, za svoju zostavu však dostala vyššiu známku 77,9000 bodu. Z víťazstva sa rovnako ako v piatok tešila favorizovaná Talianka Linda Cerrutiová so ziskom 88,7000 b. Výsledky - voľné sóla: 1. Cerrutiová (Tal.) 88,7000 b., 2. Chandošková (Biel.) 85,1000, 3. Vasilikiová (Rak.) 84,9000, 4. Nada DAABOUSOVÁ (SR) 77,9000.
 

Daabousová bola s vystúpením v Šamoríne spokojná. "Bola to pre mňa veľmi dobrá previerka výkonnosti. Teraz sa budem usilovať vyladiť formu na ďalšie podujatie Svetovej série, ktoré má čaká už koncom budúceho týždňa v Budapešti. Potom absolvujem ešte jednu súťaž a mesiac sa budem pripravovať na vrchol sezóny - augustové ME v Glasgowe, kde sa predstavím v sólach i pároch. Budú to výlučne už iba tréningy, žiadna škola," povedala pre TASR účastníčka OH 2016 v Riu de Janeiro.

 

Slovenské družstvo akvabiel v zložení Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Šuranová zvíťazilo v 4. kole Svetovej série v Šamoríne v disciplíne highlight. Zverenky trénera Gábora Szaudera dostali za voľný program známku 73,0868 b.

 

Nada Daabousová s Dianou Miškechovou skončili vo voľnom duu štvrté, z prvenstva sa rovnako ako v technickom duu tešili Talianky Linda Cerrutiová s Constanzou Ferrovou - bronzové medailistky z ME 2016 v Londýne.
 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím