Akvabela Daabousová na pretekoch Svetovej série v Šamoríne štvrtá

Šamorín 13. a 14. mája (TASR) - Slovenská akvabela Nada Daabousová obsadila vo voľnom sóle na podujatí Svetovej série v Šamoríne štvrté miesto. Zverenka trénera Gábora Szaudera zopakovala výsledok z technického sóla, za svoju zostavu však dostala vyššiu známku 77,9000 bodu. Z víťazstva sa rovnako ako v piatok tešila favorizovaná Talianka Linda Cerrutiová so ziskom 88,7000 b. Výsledky - voľné sóla: 1. Cerrutiová (Tal.) 88,7000 b., 2. Chandošková (Biel.) 85,1000, 3. Vasilikiová (Rak.) 84,9000, 4. Nada DAABOUSOVÁ (SR) 77,9000.
 

Daabousová bola s vystúpením v Šamoríne spokojná. "Bola to pre mňa veľmi dobrá previerka výkonnosti. Teraz sa budem usilovať vyladiť formu na ďalšie podujatie Svetovej série, ktoré má čaká už koncom budúceho týždňa v Budapešti. Potom absolvujem ešte jednu súťaž a mesiac sa budem pripravovať na vrchol sezóny - augustové ME v Glasgowe, kde sa predstavím v sólach i pároch. Budú to výlučne už iba tréningy, žiadna škola," povedala pre TASR účastníčka OH 2016 v Riu de Janeiro.

 

Slovenské družstvo akvabiel v zložení Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Šuranová zvíťazilo v 4. kole Svetovej série v Šamoríne v disciplíne highlight. Zverenky trénera Gábora Szaudera dostali za voľný program známku 73,0868 b.

 

Nada Daabousová s Dianou Miškechovou skončili vo voľnom duu štvrté, z prvenstva sa rovnako ako v technickom duu tešili Talianky Linda Cerrutiová s Constanzou Ferrovou - bronzové medailistky z ME 2016 v Londýne.
 © 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X