Druhé miesto Petra Sagana v tretej etape Tour de France, víťazom Kittel

Londýn 7. júla (TASR) - Nemecký cyklista Marcel Kittel triumfoval v tretej etape 101. ročníka slávnych pretekov Tour de France. Slovák Peter Sagan skončil na vynikajúcom druhom mieste a zvýšil svoj náskok na čele bodovacej súťaže na 27 bodov pred Kittelom.
      
Žltý dres pre lídra pretekov si po pondelňajšej 3. etape udržal Talian Vincenzo Nibali, ktorý prišiel do cieľa v hlavnom balíku. Sagan je v celkovom poradí druhý so stratou dvoch sekúnd a okrem zeleného dresu si udržal aj vedúce postavenie v súťaži o biely dres pre najlepšieho jazdca do 25 rokov.
      
Kittel dosiahol na 155-kilometrovej trati z Cambridge do Londýna čas 3:38:30 h. Jazdec tímu Giant Shimano triumfoval v záverečnom špurte pred Saganom, tretí skončil pred Buckinghamským palácom Austrálčan Mark Renshaw (Omega Pharma-Quick Step). "Vyhrať na cieľovej páske pred Buckinghamským palácom je najkrajší moment mojej doterajšej kariéry. Som veľmi šťastný, zároveň chcem vyzdvihnúť prácu celého tímu. Záverečných 500 m bolo veľmi hektických, ale zvládli sme to na výbornú. Nebolo to však také jednoduché, ako sa mohlo zdať," povedal Kittel.
      
Treťou etapou sa skončilo účinkovanie Tour na území Veľkej Británie. Už v jej úvode sa odpojila dvojica jazdcov - Francúz Jean-Marc Bideau (Bretagne - Séche) a Čech Jan Bárta (Team Netapp-Endura), ktorá si postupne vybudovala štvorminútový náskok. Únik dvojice sólojazdcov vydržal až do šprintérskej prémie, ostatní špurtéri bojovali len o tretie a nižšie miesta. V rámci pelotónu bol najlepší Francúz Bryan Coquard, Saganov rival v boji o zelený dres, ktorý slovenského pretekára odsunul na piatu priečku. Sagan získal z prémie 13 bodov.
      
Rozhodovalo sa v záverečnom špurte, v ktorom mal najlepšiu pozíciu Kittel. Nemecký pretekár potvrdil, že na rovine je momentálne pri absencii Marka Cavendisha veľmi ťažko zdolateľný. Sagan sa "zavesil" za neho a prišiel do cieľa na druhom mieste, rovnako dopadol slovenský pretekár aj v prvej etape.
      
Druhý slovenský zástupca Peter Velits dosiahol v tretej etape rovnaký čas ako víťaz etapy a finišoval na 57. priečke, celkovo je 34.

Výsledky 3. etapy Tour de France (Cambridge - Londýn, 155 km):
1. Kittel (Nem./Giant Shimano) 3:38:30 h, 2. Peter SAGAN (SR/Cannondale), 3. Renshaw (Austr./Omega Pharma - Quick-Step), ..., 57. Peter VELITS (BMC Racing) všetci rovnaký čas ako víťaz.

Poradie po 3. etape:
1. Nibali (Tal./Astana) 13:31:13 h, 2. SAGAN +2 s, 3. Albasini (Švajč./Orica),  všetci čas ako Sagan ..., 34. VELITS +35 s.

Bodovacia súťaž:
1. SAGAN 117 bodov, 2. Kittel 90, 3. Coquard (Fr./Europcar) 88.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri