Džudisti o druhú miestenku na OH

BRATISLAVA 17. mája (SITA) - Na európsky šampionát v džude (18. - 21. 5.) odcestovalo v stredu do poľského Vroclavu pod vedením trénera Rastislava Mezovského kvarteto slovenských reprezentantov - Marek Matuszek (Dukla B. Bystrica - do 60 kg), Jozef Krnáč (PS Bratislava - do 66 kg), Boris Novotný (Dukla B. Bystrica - do 81 kg) a Ján Gregor (Dukla B. Bystrica - do 90 kg). Kontinentálne majstrovstvá budú mať tentoraz nominačnú príchuť, pretože po nich sa definitívne uzavrú európske rebríčky a podľa poradia v nich budú známi aj držitelia miesteniek na olympijské hry v Sydney. Zo slovenských džudistov má istotu iba Marek Matuszek, blízko k letenke do Austrálie je Jozef Krnáč. V rebríčku je zatiaľ deviaty, a preto jeho osud závisí od vystúpenia vo Vroclave. "Máme jediný cieľ - vybojovať si ďalšie miesto do Sydney," uviedol reprezentačný a súčasne Krnáčov osobný tréner Rastislav Mezovský.Na minuloročných majstrovstvách Európy v Bratislave získalo Slovensko zásluhou Semíra Pepica v kategórii nad 100 kg historickú striebornú medailu. Borec banskobystrickej Dukly však nebude môcť vo Vroclave tento cenný kov obhájiť kvôli zraneniu a následnej operácii ľavého kolena. Marek Matuszek skončil vlani piaty, keď v zápase o bronz prehral s Bivolom z Moldavska na ippon, Boris Novotný po víťazstve v 1. kole (v tomto súboji si však zranil pravý členok) nestačil v ďalšom na Maďara Kanczlera. Jediným nováčikom na ME vo Vroclave bude iba Ján Gregor.