Krasokorčuliarka Nicole Rajičová na ME šiesta

Moskva 20. januára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila po sobotňajších voľných jazdách na majstrovstvách Európy v Moskve v súťaži sólistiek 6. miesto. Dvadsaťdvaročná reprezentantka SR vyrovnala najlepší výsledok v kariére, keď rovnako šiesta skončila na minuloročných ME v Ostrave. Jej krajanka Silvia Hugecová absolvovala debut na medzinárodnej scéne, pri ktorom skončila 24.
 

Novou majsterkou Európy sa stala len 15-ročná Ruska Alina Zagitovová. Tretí titul za sebou unikol domácej Jevgeniji Medvedevovej, dvojnásobná majsterka sveta sa musela uspokojiť so striebrom. Bronz putuje do Talianska zásluhou 5-násobnej bývalej majsterky Európy Caroliny Kostnerovej.
 

Rajičová, ktorá štartovala na ZOH v Soči, a bude aj na februárovej olympiáde v Pjongčangu, si v krátkom programe utvorila osobné maximum (61,01 b). Vo finále išla v poslednej skupine s najväčšími hviezdami. Na rozdiel od KP nemala nahlásenú kombináciu dvoch trojitých skokov. Začala slušnou trojkombináciou dvojitý axel-jednoduchý rittberger-trojitý salchow, pri následnom trojitom flipe bola chybička. Ďalej zaradila trojitý lutz, peknú kombináciu trojitého rittbergera s dvojitým, v závere však namiesto trojitého tulupu skočila len dvojitého. Rozhodcovia oči neprivreli, až štyri skoky boli podľa nich nedotočené a Rajičovej bodové ohodnotenie o dosť zaostalo za jej osobným rekordom.
 

Po precítenom prejave neskrývala Rajičová istú nespokojnosť: "Mohlo to byť lepšie, mala som tam dosť veľa chýb. Som však rada, že som to ustála bez pádu. Pri nedotočených skokoch som cítila, že neboli najvyššie, a v spomalenom zábere som videla, že boli trochu prichytené." Celkové účinkovanie v Moskve ohodnotila: "Určite to nebol môj najlepší šampionát, ale ani najhorší. Stále mám na čom trénovať, dúfam, že to pôjde k lepšiemu."
      

Konečné výsledky - ženy: 1. Zagitovová 238,24 b., 2. Medvedevová (obe Rus.) 232,86, 3. Kostnerová (Tal.) 204,25, … 6. Nicole RAJIČOVÁ 171,90, 24. Silvia HUGECOVÁ (obe SR) 123,45.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X