Krasokorčuliarka Nicole Rajičová na ME šiesta

Moskva 20. januára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila po sobotňajších voľných jazdách na majstrovstvách Európy v Moskve v súťaži sólistiek 6. miesto. Dvadsaťdvaročná reprezentantka SR vyrovnala najlepší výsledok v kariére, keď rovnako šiesta skončila na minuloročných ME v Ostrave. Jej krajanka Silvia Hugecová absolvovala debut na medzinárodnej scéne, pri ktorom skončila 24.
 

Novou majsterkou Európy sa stala len 15-ročná Ruska Alina Zagitovová. Tretí titul za sebou unikol domácej Jevgeniji Medvedevovej, dvojnásobná majsterka sveta sa musela uspokojiť so striebrom. Bronz putuje do Talianska zásluhou 5-násobnej bývalej majsterky Európy Caroliny Kostnerovej.
 

Rajičová, ktorá štartovala na ZOH v Soči, a bude aj na februárovej olympiáde v Pjongčangu, si v krátkom programe utvorila osobné maximum (61,01 b). Vo finále išla v poslednej skupine s najväčšími hviezdami. Na rozdiel od KP nemala nahlásenú kombináciu dvoch trojitých skokov. Začala slušnou trojkombináciou dvojitý axel-jednoduchý rittberger-trojitý salchow, pri následnom trojitom flipe bola chybička. Ďalej zaradila trojitý lutz, peknú kombináciu trojitého rittbergera s dvojitým, v závere však namiesto trojitého tulupu skočila len dvojitého. Rozhodcovia oči neprivreli, až štyri skoky boli podľa nich nedotočené a Rajičovej bodové ohodnotenie o dosť zaostalo za jej osobným rekordom.
 

Po precítenom prejave neskrývala Rajičová istú nespokojnosť: "Mohlo to byť lepšie, mala som tam dosť veľa chýb. Som však rada, že som to ustála bez pádu. Pri nedotočených skokoch som cítila, že neboli najvyššie, a v spomalenom zábere som videla, že boli trochu prichytené." Celkové účinkovanie v Moskve ohodnotila: "Určite to nebol môj najlepší šampionát, ale ani najhorší. Stále mám na čom trénovať, dúfam, že to pôjde k lepšiemu."
      

Konečné výsledky - ženy: 1. Zagitovová 238,24 b., 2. Medvedevová (obe Rus.) 232,86, 3. Kostnerová (Tal.) 204,25, … 6. Nicole RAJIČOVÁ 171,90, 24. Silvia HUGECOVÁ (obe SR) 123,45.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím