MOV nevidí problém v dopingovom testovaní rakúskej lyžiarky Görglovej v noci

Soči 13. februára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) sa ohradil proti sťažnosti rakúskeho výboru (ÖOC), ktorému sa nepáčila neskorá "návšteva" dopingových komisárov u lyžiarky Elisabeth Görglovej.
      
Dopingová kontrola prebehla v utorok o 22.55 h miestneho času a Rakúšania tvrdia, že to výrazne narušilo prípravu ich reprezentantky na zjazd, ktorý sa začal v stredu o jedenástej dopoludnia. Podľa MOV však neboli porušené žiadne pravidlá.
      
"Testovanie prebehlo v súlade s pravidlami a normami MOV," uviedol hovorca Mark Adams. Podľa neho môžu dopingoví komisári vykonávať ohlásené aj neohlásené kontroly v čase od 6.00 do 23.00 h. Rakúšania však vyjadrili ostrý nesúhlas s takýmto postupom. "Boj proti dopingu podporujeme na 100 percent, ale táto neskorá návšteva je už príliš. Sme presvedčení, že testovanie tesne pred polnocou výrazne narušilo Elisabethinu prípravu na samotný zjazd," citovala šéfa lekárskeho tímu ÖOC Wolfganga Schobersbergera agentúra Reuters.
      
Görglová napokon skončila v stredajších pretekoch až na 16. mieste. Víťazkami zjazdu sa stali Slovinka Tina Mazeová a Dominique Gisinová zo Švajčiarska. Obom pretekárkam namerali v cieli zhodný čas.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri