MOV zreformuje proces kandidatúry na zimnú olympiádu v roku 2026

Lausanne 11. júla (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) na svojom mimoriadnom zasadnutí v utorok odsúhlasil reformu procesu kandidatúry na zimné olympijské hry v roku 2026 v snahe pritiahnuť viac záujemcov.
      
Členovia MOV sa za návrh vyjadrili jednohlasne. Výbor chce reformovať proces kandidatúry v snahe docieliť menej nákladné a udržateľné podujatie. Najmä zo západných krajín sa už dlhšie ozývajú kritické hlasy pri stále väčších nákladoch na organizáciu športového sviatku, či už v lete alebo zime.
      
O ZOH 2022 nakoniec prejavili záujem iba čínsky Peking a kazašské Almaty, keďže Mníchov, Oslo i Štokholm svoje kandidatúry z rôznych dôvodov stiahli. Hry nakoniec získala čínska metropola, keď svojho súpera zdolala o štyri hlasy.
      
"Flexibilnejší a proaktívnejší prístup je v najlepšom záujme kandidátskych miest a budúcnosti zimných hier," uviedol viceprezident MOV Richard Pound. Informovala agentúra dpa.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri