2 min. čítania

Na cyklistických pretekoch Paríž-Roubaix obsadil Peter Sagan 6. miesto, zvíťazil Holanďan Terpstra

Roubaix 13. apríla (TASR) - Holandský cyklista Niki Terpstra prekvapujúco vyhral klasické preteky Paríž-Roubaix. O triumfe 29-ročného jazdca tímu Omega Pharma – Quick Step na 112. ročníku podujatia s povestnými pasážami na dlažobných kockách rozhodlo sólo v závere.

Na druhom mieste skončil Nemec John Degenkolb, tretí švajčiarsky obhajca titulu Fabian Cancellara. Lepší z dvojice slovenských zástupcov Peter Sagan prišiel do cieľa šiesty. Jazdec tímu Cannondale mal približne sto kilometrov pred cieľom defekt a musel meniť bicykel. Úspešne za pomoci kolegov dobehol pelotón. Pred finále bojoval o vavríny v 11-člennej vedúcej skupine, z ktorej sa napokon úspešne odpútal víťazný Terpstra. Michael Kolář (Tinkoff-Saxo) obsadil 141. pozíciu so stratou 27:46 min.

"Pre mňa je to najkrajšia klasika. Je sen ju vyhrať. Bol to veľký cieľ," tešil sa v cieli víťazný Holanďan. "Snažil som sa, ale nešlo to. Jazdil som na víťazstvo, no nedopadlo to podľa mojich predstáv," reagoval Cancellara, ktorý by si v prípade úspechu pripísal štvrtý triumf na podujatí prezývanom "Peklo severu".

Paríž - Roubaix (Compiegne - Roubaix, 257 km): 1. Terpstra (Hol./Omega Pharma - Quick-Step) 6:09:01 h, 2.  Degenkolb (Nem./Giant) +20 s, 3. Cancellara (Švajč./Trek),..., 6. Peter SAGAN (SR/Cannondale),... 141. Michael KOLÁŘ (SVK/Tinkoff-Saxo) +27:46