Na ME vo vodnom slalome zlatí aj Škantárovci v C2 a hliadka 3xC2

Víťazná radosť Ladislava a Petra Škantárovci. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKViedeň 1. júna (spravodajca TASR) - Na ME vodných slalomárov vo Viedni sa nad Wasser arénou rozliehala slovenská hymna dovedna trikrát. Po sobotňajšom titule singlistu Alexandra Slafkovského v singli sa zlatom ovenčili v nedeľu bratanci Ladislav a Peter Škantárovci v debloch, druhí skončili so stratou 0,21 sekundy Poliaci Piotr Szczepanski - Marcin Pochwala, tretí Slovinci Luka Bozic - Sašo Taljat, ktorí na slovenskú deblovku stratili 1,73 s. Záverečnú bodku udelili šampionátu zlatí deblisti v hliadkach 3xC2. Titul v neolympijskej disciplíne získali v zložení Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera - Ján Bátik. Hliadka kajakárok v zložení Elena Kaliská, Jana Dukátová, Kristína Nevařilová obsadila siedme miesto.

V celkovej medailovej bilancii Slovensko zvíťazilo so zbierkou 3-1-1, ďalšie poradie: 2. Česko 2-2-2, 3. Nemecko 2-1-1, 4. Francúzsko 1-1-2, 5. Slovinsko 1-0-1, 6. Španielsko 0-1-1 a Poľsko 0-1-1, 8. Rakúsko 0-1-0 a Veľká Británia 0-1-0, do bilancie sa nerátali výsledky hliadok ženských singlov pre nízky počet štartujúcich.
Ešte pred finále deblistov zažila kajakárka Jana Dukátová neobyčajnú situáciu. Vo finále jej v polovici trate pri bránke číslo 14 padol na trať slnečník, keď silný vietor ho odhodil do kanála. Tento moment výrazne Dukátovú ovplyvnil a nasledoval protest. Jazdu po 15 minútach opakovala, no nezlepšila sa. Skončila až na 10. mieste, keď jej už chýbali sily. Ani Elena Kaliská nebola príliš spokojná s ôsmou priečkou. Za zlatou Nemkou Ricardou Funkovou zaostala o 3,86 s.

Bratanci Škantárovci v semifinále všetko zo seba nedostali, no vo finále nabrala ich jazda dokonalý výraz. Už v cieli prejavovali obrovskú radosť, a to za nimi štartovali ešte tri lode. Ani jedna na nich nemala a Škantárovci mohli oslavovať svoje tretie individuálne zlato v kariére, po tituloch v Čunove 2010 a v Liptovskom Mikuláši 2007. Na trojnásobných olympijských víťazov bratov Hochschornerovcov zostalo nepopulárne 4. miesto, o bronz sa pripravili pri jednom dotyku bránky s dvojsekundovou penalizáciou.

Ladislav Škantár sa oddával radosti v predstihu, naplno si ju však užíval, až keď zasvietilo na veľkej tabuli konečné poradie finále. "Podaril sa tretí zlatý zásah na ME v našej kariére, sme šťastní, pretože predchádzajúci rok sme sa trochu trápili. V tejto sezóne sa nám jazdilo už dobre a teraz pri minimálnych rozdieloch nám vyšla finálová jazda bez nejakých chýb. Išli sme na doraz, s primeranou dávkou rizika." Zadák v deblovke Peter Škantár dopĺňal. "Vedeli sme, že Poliaci zajazdili výborne, preto sme si povedali, že musíme ísť naplno a aj zariskovať. Pomohli nám diváci, na štarte sme ich veľmi vnímali, fanklub si zaslúži poďakovanie, diváci majú veľkú zásluhu na našich úspechoch."

Finálové výsledky - K1 ženy: 1. Funková 96,11 (0), 2. Pfeiferová (obe Nem.) 96,37 (0), 3. Ferová (Fr.) 96,65 (0), ... 8. Elena Kaliská 99,97 (0), 10. Jana Dukátová (obe SR) 108,45 (6), C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 95,20 (0), 2. Szczepański - Pochwala (Poľ.) 95,41 (0), 3. Božič - Taljat (Slovin.) 96,93 (0), 4. Pavol a Peter Hochschornerovci (SR) 97,81 (2).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím