Na SZU v Granade striebro Stromkovej v slopestyle

Granada 9. februára (TASR) - Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková dosiahla ďalší veľký úspech. Po bronze v slopestyle z nedávnych MS v Kreischbergu sa na 27. Svetovej zimnej univerziáde v Granade posunula o stupienok vyššie a v rovnakej disciplíne si vybojovala striebornú medailu s ohodnotením 69,83 b. Víťazkou pondelňajšieho finálového podujatia v Sulayr Snowparku sa stala Američanka Brooke Potterová (73,16), tretia skončila Rakúšanka Stefanie Mösslerová výkonom 58,00 b.

Dvadsaťštyriročná Stromková figurovala na druhej priečke už po predpoludňajšej kvalifikácii, v ktorej so ziskom 71,16 b stratila na americkú líderku Alexis Keeneyovú 5,5 b. Úvodná finálová jazda jej nevyšla úplne podľa predstáv a známky od rozhodcov sa vyšplhali na 61,66, čo znamenalo priebežne druhú priečku. Druhá už bola v podaní slovenskej reprezentantky lepšia a hoci získala o 8,17 bodu viac, nestačilo to na najlepšiu jazdu víťaznej Američanky Potterovej. Jej výkon v druhom slede rozhodcovia ohodnotili na 73,16.

"Som veľmi spokojný, hoci si myslím, že to Zuzka mala vyhrať. To je ale môj subjektívny názor. Máme striebro, a to je super. Čo sa týka finálových jázd, trať bola pekná, veľmi dobre postavená, ale organizácia tu v Španielsku je hrozná. Doslova nula bodov. Napokon sme to zvládli a som veľmi rád, že sme sa posunuli o stupienok vyššie," uviedol pre TASR tréner Tomáš Murgáč. Zuzana Stromková dodala: "Bolo tu krásne, išlo sa mi veľmi dobre. Dokonca by som povedala, že parádne. Mali sme trošku problémy s organizačnou stránkou, ale napokon sa všetko vyriešilo. V jazdách boli mierne chybičky, dosiahla som však to, čo som chcela. Môžem vysloviť spokojnosť."

Pre Slovensko vybojovala Stromková celkovo už šiestu medailu na 27. SZU. Z lesku všetkých troch cenných kovov sa tešila biatlonistka Paulína Fialková ešte počas prvej časti podujatia na území SR v Osrblí, ďalšie dve bronzy pridali v Granade krasokorčuliari Federica Testová s Lukášom Csölleyom a zjazdár Matej Falat v alpskej kombinácii.  © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím