Novou šéfkou výboru kandidatúry Krakova na ZOH 2022 viceprimátorka mesta Magdalena Sroková

Varšava 17. apríla (TASR) - Zastupujúca primátorka Krakova Magdalena Sroková sa stala novou líderkou kandidatúry tohto poľského mesta na ZOH 2022. Magdalenu Srokovú zvolili vo štvrtok na post šéfky organizačného výboru, na ktorý v polovici apríla rezignovala Jagna Marczulajtisová-Walczaková. Informovala o tom agentúra AP. Bývalá olympijská snoubordistka Marczulajtisová-Walczaková odstúpením reagovala na medializované obvinenia proti jej mužovi Andrzejovi Walczakovi, ktorý si údajne "kupoval" pozitívne články u žurnalistov.

Krakov kandiduje na zimnú olympiádu v roku 2022 spolu so Zakopaným a slovenským lyžiarskym strediskom Jasná. Ich súpermi sú Almaty, Ľvov, Peking a Oslo. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodne v júli, ktoré mestá postúpia do záverečnej fázy výberu. O konečnom dejisku olympiády rozhodne MOV 31. júla 2015 na zasadnutí v Kuala Lumpur.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím