Ole Einar Björndalen a Hayley Wickenheiserová sa stali novými členmi komisie športovcov MOV

Soči 20. februára (TASR) - Nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen a kanadská hokejistka Hayley Wickenheiserová sa stali vo štvrtok členmi komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Obaja sa tak stali novými kolegami úspešnej slovenskej strelkyne Danky Bartekovej.    
      
MOV oznámil, že na hlasovaní v olympijskej dedine v Soči sa zúčastnilo 80% z 2871 športovcov. Björndalen, ktorý je držiteľom rekordného počtu 13 medailí zo zimných olympiád dostal 1087 hlasov a Wickenheiserová 759 hlasov. Oboch športovcov oficiálne na osem rokov uvedú do funkcie na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli XXII. ZOH v Soči.
      
Prezident olympijského hnutia Thomas Bach v tejto súvislosti poznamenal, že ako jeden zo zakladajúcich členov komisie športovcov MOV je nadšený z veľkého počtu hlasujúcich športovcov. "Je to dôkazom toho, že športovci chcú byť súčasťou rozhodovacieho procesu a budúcnosťou olympijského hnutia," povedal Bach.
      
Björndalen má ešte šancu vyhrať ďalší zlatý kov v sobotňajšej mužskej štafete. Päťnásobná olympionička Wickenheiserová má na konte tri zlaté a jednu striebornú medailu.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X