Olympijská túžba Dubovcovej s Nestarcovou sa nenaplní

BRATISLAVA 23. júna (sou) – Olympijská túžba dvojice slovenských plážových volejbalistiek Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová sa nenaplní. Po tom, čo sa na OH v Riu de Janeiro nekvalifikovali cez umiestenie vo svetovom rebríčku (skončili v ňom štyri priečky pod posledným postupovým miestom), sa ich nádeje definitívne rozplynuli na záverečnom turnaji európskeho Kontinentálneho pohára 2014 - 2016 v nórskom Stavangeri.

V stavangerskom osemfinále, kde sa v súboji Slovensko – Česko predstavili po dve dvojice z oboch krajín, sa slovenské účinkovanie v boji o postup do Ria po celkovej prehre 1:2 skončilo. Keďže zo Stavangeru priamo na OH postúpi len dvojica z víťaznej krajiny a účasť na júlovej záverečnej svetovej kvalifikácii v Soči si vybojujú dvojice z krajín na 2. a 3. mieste, šanca na olympijský postup najlepšej slovenskej dvojice už neexistuje.

V Stavangeri najskôr dvojica Ľubica Šipošová, Nina Herelová za 33 minút podľahla favorizovanému českému páru Markéta Sluková, Barbora Hermannová 0:2 (-23, -16). Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou potom síce vyrovnali stav súboja, keď Kristýnu Kolocovú s Michaelou Kvapilovou zdolali za 28 minút 2:0 (13, 13). V rozhodujúcom stretnutí tímových jednotiek o postup do štvrťfinále však Dubovcová a Nestarcová nestačili na Slukovú s Hermannovou a za 38 minút im podľahli 0:2 (-16, - 20).