Pentagon ponúka Rusku podporu pri bezpečnostných opatreniach počas ZOH v Soči

Washington 21. januára (TASR) - Pentagon prisľúbil ruskej vláde "plnú podporu" pri bezpečnostných opatreniach pre ZOH v Soči. S odvolaním sa na pondelkové vyhlásenia hovorcu amerického rezortu obrany Johna Kirbyho o tom informovala agentúra DPA. Americkí velitelia v regióne budú pre prípad potreby pripravení, dodal. K dispozícii budú okrem iného i dve lode amerického námorníctva v Čiernom mori - "pre každý prípad, v rámci podpory ruskej vláde a na základe komunikácie s ňou," spresnil Kirby. Doposiaľ sa neobjavili v tejto súvislosti žiadne konkrétne požiadavky, pripomenula DPA.

Militantná islamská skupina Vilajat Dagestan sa vo videu zverejnenom v nedeľu prihlásila k zodpovednosti za dvojicu samovražedných bombových útokov, ku ktorým prišlo vlani koncom decembra v južnej časti ruského mesta Volgograd. Zároveň pohrozila útokmi na februárové zimné olympijské hry v Soči. © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím