Peter Sagan s prehľadom vyhral 5. etapu Okolo Švajčiarska

Cevio 14. júna (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe triumfoval v stredajšej 5. etape pretekov Okolo Švajčiarska. Tá viedla z Bexu do Cevia a merala 222 km. Sagan sa suverénnym spôsobom presadil v záverečnom špurte, keď na jeho nástup súperi nemali šancu. Druhý skončil Švajčiar Michael Albasini z tímu Orica, tretiu priečku obsadil Talian Matteo Trentin z tímu Quick-Step Floors. Peter Sagan sa tiež dostal na čelo bodovacej súťaže. Žltý dres pre lídra celkového poradia si udržal Talian Damiano Caruso z BMC.

Pre 27-ročného úradujúceho majstra sveta Petra Sagana je to už 14. etapové víťazstvo Okolo Švajčiarska. V počte etapových triumfov na Okolo Švajčiarska je rekordér. Už siedmy rok za sebou tak na tomto podujatí získal minimálne jedno etapové víťazstvo (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017).  "Som šťastný za toto víťazstvo, lebo môj tím dnes pre mňa obetoval všetko. Bolo to ako all in. Prvá etapa bola taká chaotická, v tretej etape som výhru tesne minul. Dnes som sa cítil veľmi dobre. Som za etapu veľmi rád," povedal bezprostredne po triumfe v cieli Sagan.

 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri