Peter Sagan vyhral 3. etapu pretekov Tirreno - Adriatico

Rím 10. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 3. etapu na pretekoch Tirreno-Adriatico v Taliansku. Dvojnásobný majster sveta jazdiaci za tím Bora-Hansgrohe zdolal v záverečnom špurte Taliana Eliu Vivianiho (Sky). Tretí skončil Belgičan Jurgen Roelandts (Lotto Soudal). Pre Sagana to bolo druhé víťazstvo v sezóne, vo februári ovládol klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne.

"Dnes bolo dosť veterno. Každý sa bál, že na posledných 15 km bude fúkať, ale napokon sa nič nestalo. Som rád, že som vyhral, ďakujem spolujazdcom v tíme za podporu. Sezóna je len na začiatku, verím, že dosiahnem ďalšie víťazstvá," povedal Sagan do kamery Eurosportu v cieli etapy, ktorá merala 204 km a viedla z Monterotondo Marittimo do Montalto di Castro.