Prezident MOV Thomas Bach očakáva bezpečnú olympiádu v Soči

Londýn 30. decembra (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach vyjadril presvedčenie, že ruskí predstavitelia zorganizujú "bezpečnú a dôveryhodnú" zimnú olympiádu v Soči napriek dvom samovražedným bombovým atentátom v južnej časti krajiny.

Otázka bezpečnosti na ZOH 2014 sa stala opäť aktuálnou po dvoch teroristických útokoch vo Volgograde. Podľa agentúry RIA Novosti si pondelňajší samovražedný bombový útok v trolejbuse vo Volgograde vyžiadal najmenej 14 mŕtvych a 28 zranených. Pri nedeľňajšom samovražednom útoku na volgogradskej hlavnej železničnej stanici zahynulo 17 ľudí, vyše 40 utrpelo zranenia. V regióne sa o necelých šesť týždňov začína olympiáda.

"Toto je ohavný útok na nevinných ľudí a celé olympijské hnutie absolútne odsudzuje tento akt. Naše myšlienky sú s rodinami, ktoré prišli o svoje milované osoby," citovala Bacha agentúra Reuters.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím