Prezident MOV Thomas Bach očakáva bezpečnú olympiádu v Soči

Londýn 30. decembra (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach vyjadril presvedčenie, že ruskí predstavitelia zorganizujú "bezpečnú a dôveryhodnú" zimnú olympiádu v Soči napriek dvom samovražedným bombovým atentátom v južnej časti krajiny.

Otázka bezpečnosti na ZOH 2014 sa stala opäť aktuálnou po dvoch teroristických útokoch vo Volgograde. Podľa agentúry RIA Novosti si pondelňajší samovražedný bombový útok v trolejbuse vo Volgograde vyžiadal najmenej 14 mŕtvych a 28 zranených. Pri nedeľňajšom samovražednom útoku na volgogradskej hlavnej železničnej stanici zahynulo 17 ľudí, vyše 40 utrpelo zranenia. V regióne sa o necelých šesť týždňov začína olympiáda.

"Toto je ohavný útok na nevinných ľudí a celé olympijské hnutie absolútne odsudzuje tento akt. Naše myšlienky sú s rodinami, ktoré prišli o svoje milované osoby," citovala Bacha agentúra Reuters.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri