Rakúsky olympijský výbor dostal list s vyhrážkou, že unesú olympioničky Bernadette Schildovú a Janinu Flockovú

Viedeň 4. februára (TASR) - Rakúsky olympijský výbor (ÖOC) dostal list, v ktorom sa neznámy autor vyhráža únosom dvoch rakúskych športovkýň počas ZOH 2014 v Soči. S odvolaním sa na generálneho sekretára ÖOC Petra Mennela o tom informovali agentúry APA a Reuters.

Podľa správ rakúskych médií prišiel list z Ruska a hrozba únosu sa týka slalomárky Bernadette Schildovej a skeletonistky Janine Flockovej. Zahraničné agentúry pôvodne informovali, že hrozba sa týkala Marlies Schildovej, Bernadettinej staršej a skúsenejšej sestry. Samotný Mennel neskôr pre médiá potvrdil obdržanie listu i mená oboch športovkýň. "Samozrejme, o incidente sme informovali príslušné orgány, polícia má už list v rukách. Zároveň vám môžem sprostredkovať reakciu Janine Flockovej, ktorá sedí tu vedľa mňa v lietadle. Má absolútnu dôveru v bezpečnostné orgány, hrozby sa neobáva," povedal agentúre APA Mennel, ktorý sa v tom čase letecky presúval do Soči v spoločnosti viacerých športovcov.

Rakúske ministerstvo vnútra oznámilo, že do prípadu zapojilo Národnú protiteroristickú jednotku. "Prijali sme predbežné opatrenia a informovali o prípade aj ruských kolegov," uvádza sa v stanovisku ministerstva.
Islamiskí militanti sa už vyhrážali, že podniknú teroristické útoky počas olympiády v Soči, ktoré sa nachádza na západnej časti väčšinou moslimami obývaného severného Kaukazu. Niekoľko národných olympijských výborov vrátane toho slovenského dostalo výstražný list písaný v ruskom jazyku už minulý mesiac.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím