Rakúsky olympijský výbor dostal list s vyhrážkou, že unesú olympioničky Bernadette Schildovú a Janinu Flockovú

Viedeň 4. februára (TASR) - Rakúsky olympijský výbor (ÖOC) dostal list, v ktorom sa neznámy autor vyhráža únosom dvoch rakúskych športovkýň počas ZOH 2014 v Soči. S odvolaním sa na generálneho sekretára ÖOC Petra Mennela o tom informovali agentúry APA a Reuters.

Podľa správ rakúskych médií prišiel list z Ruska a hrozba únosu sa týka slalomárky Bernadette Schildovej a skeletonistky Janine Flockovej. Zahraničné agentúry pôvodne informovali, že hrozba sa týkala Marlies Schildovej, Bernadettinej staršej a skúsenejšej sestry. Samotný Mennel neskôr pre médiá potvrdil obdržanie listu i mená oboch športovkýň. "Samozrejme, o incidente sme informovali príslušné orgány, polícia má už list v rukách. Zároveň vám môžem sprostredkovať reakciu Janine Flockovej, ktorá sedí tu vedľa mňa v lietadle. Má absolútnu dôveru v bezpečnostné orgány, hrozby sa neobáva," povedal agentúre APA Mennel, ktorý sa v tom čase letecky presúval do Soči v spoločnosti viacerých športovcov.

Rakúske ministerstvo vnútra oznámilo, že do prípadu zapojilo Národnú protiteroristickú jednotku. "Prijali sme predbežné opatrenia a informovali o prípade aj ruských kolegov," uvádza sa v stanovisku ministerstva.
Islamiskí militanti sa už vyhrážali, že podniknú teroristické útoky počas olympiády v Soči, ktoré sa nachádza na západnej časti väčšinou moslimami obývaného severného Kaukazu. Niekoľko národných olympijských výborov vrátane toho slovenského dostalo výstražný list písaný v ruskom jazyku už minulý mesiac.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri