Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prebojovala až do semifinále Wimbledonu, v ňom podľahla Muguruzovej

Wimbledon 13. júla (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Nasadenej štrnástke Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej podľahla hladko 1:6, 1:6. Napriek prehre dosiahla na tráve All England Clubu životný úspech. Ako prvá Slovenka v histórii postúpila vo Wimbledone medzi elitné kvarteto a napodobnila Miloslava Mečířa, ktorý bol v semifinále v roku 1988 ešte za éry ČSSR.

Rybáriková si z prestížneho turnaja odnáša prémiu 550.000 libier pred zdanením a 780 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho pondelňajšom vydaní sa posunie na 33. miesto. Jej kariérnym maximom je zatiaľ 31. priečka. Muguruzová Blancová sa po skvelom výkone prebojovala do svojho druhého wimbledonského finále. V roku 2015 prehrala v rozhodujúcom súboji s Američankou Serenou Williamsovou. V sobotu nastúpi vlaňajšia šampiónka Roland Garros proti víťazke duulu medzi staršou zo sestier Williamsových Venus a Britkou Johannou Kontovou.

Rybáriková zakončila trávnatú sezónu so singlovou bilanciou 18:2. Najcennejší skalp získala v 2. kole Wimbledonu, v ktorom vyradila nasadenú trojku a novú svetovú jednotku Češku Karolínu Plíškovú. V júni triumfovala na turnajoch ITF v Ilkley aj v Surbiton. Na podujatí WTA v Nottinghame postúpila až do semifinále, kde podľahla Britke Johanne Kontovej. Ešte v marci bola Rybáriková pritom až na 453. priečke počítačového poradia a za sebou mala operácie pravého kolena i ľavej ruky.