Slovenskí hokejisti na MS zdolali Taliansko 4:1, stále majú šancu na štvrťfinále

Minsk 17. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti dali svojmu trénerovi Vladimírovi Vůjtekovi pekný darček k 67. narodeninám. V sobotňajšom dôležitom dueli na šampionáte v Minsku bez väčších problémov zdolali Taliansko 4:1, čím definitívne potvrdili svoju príslušnosť v elitnej kategórii MS aj pre budúci rok. Navyše mužstvu stále bliká nádej na účasť vo štvrťfinále, i keď postup už nemá vo svojich rukách.

Vůjtek ocenil po stretnutí najmä zodpovedný prístup hráčov. "Uvedomovali si, o čo ide, že hráme o česť slovenského hokeja. Pristúpili sme k zápasu veľmi zodpovedne. Vstúpili sme doň s veľkou chuťou, v prvej tretine sme súpera poriadne k ničomu nepustili. Mali sme obrovský tlak, ale stál proti nám skvelý taliansky brankár Bellissimo, ktorý nám nedovolil streliť viac ako gól. V ďalšom priebehu sme začali byť trochu nervózni, predsa len išlo o veľa. V hre sa vyskytli nejaké chybičky, ale aj vďaka parádnym zákrokom Jána Laca sme to nakoniec veľmi dobre zvládli. Ďakujeme chalanom, že mi v tento sviatočný deň dali taký pekný darček k narodeninám," povedal oslávenec.

Slováci pred posledným skupinovým duelom v utorok proti Dánsku majú na konte sedem bodov a v tabuľke A-skupiny im patrí 6. priečka. Stále tak bojujú o postup do štvrťfinále, i keď potrebujú už pomoc od súperov. "Prekvapení sa na turnaji zrodilo už veľa a možno sa ešte nejaké vyskytne, ktoré nám pomôže. Vlani sme postúpili do štvrťfinále s desiatimi bodmi, teraz by sme ich mohli dosiahnuť opäť. Samozrejme, postup nezaručujú, ale pri určitej skladbe by nám to mohlo vyjsť," verí Vůjtek.

Slováci mali od začiatku navrch a v 11. minúte sa ujali vedenia, keď rýchly brejk dvoch obrancov Ďalogu a Slobodu zakončil prvý menovaný úvodným gólom. Krátko po zmene strán pridal druhý presný zásah Viedenský a v 35. minúte viedli už 3:0 zásluhou Tatara. Talianom sa do konca druhej časti podarilo znížiť, keď po Mikúšovej chybe skóroval ich kapitán Egger. V 49. minúte pridal počas presilovky štvrtý gól Miklík a definitívne rozhodol o triumfe.

A-skupina: Slovensko - Taliansko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Góly: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) - 39. Egger (Rocco). Rozhodovali: Bulanov (Rus.), Nord (Švéd.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fín.), vylúčení: 7:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 33. min Šťastný namiesto Haščáka, 5929 divákov. SR: Laco - Sloboda, Ďaloga, Valach, Švarný, Mihálik, Marinčin - Šatan, Hrivík, Nagy - Tatar, Mikúš, Miklík - Pánik, Marcinko, Haščák - Skokan, Viedenský, Réway – Šťastný.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri