4 min. čítania

Slovenský štvorkajak druhý

DUISBURG 24. júna (SITA) - V sobotňajších finálových jazdách na pretekoch 4. kola Svetového pohára v nemeckom Duisburgu príjemne prekvapil slovenský štvorkajak, ktorý v zložení Juraj Kadnár, Andrej Wiebauer, Martin Chorváth, Rastislav Kužel obsadil po veľmi dobrom výkone skvelé 2. miesto. Zvyšné tri lode reprezentujúce Slovensko skončili za stupňami víťazov. Najbližšie k medailovému umiesteniu mal v kategórii C1 na 1000 m Peter Páleš, ktorý sa počas celej jazdy pohyboval na 2. - 3. mieste. Napokon však skončil štvrtý, keď za víťazným Čechom Martinom Doktorom zaostal o 3,860 s. Dobré umiestenie mali na dosah aj dvojnásobní majstri sveta z Milána Juraj Bača a Michal Riszdorfer. Tí boli ešte v polovici kilometrovej trate na 2. priečke, no záverečný finiš nezvládli a obsadili 5. priečku. Nedarilo sa ani ďalšiemu kajakárovi Róbertovi Erbanovi, ktorý dopádloval do cieľa na 1000 m na poslednom 9. mieste. "Piate miesto dvojkajaku je trocha za očakávaním, v podstate však ešte o nič nejde a väčšina pretekárov - tak ako aj Juraj Bača a Michal Riszdorfer - skúša a experimentuje," komentoval finálové disciplíny na 1000 m šéftréner slovenskej reprezentácie Pavel Blaho. "Prekvapil štvorkajak, chlapci zajazdili veľmi dobre už v rozjazdách a druhým miestom vo finále potvrdili olympijské nároky. Veľmi pekne išiel kilometer aj Peter Páleš v C1, ktorý bojoval o medailu, no napokon bola z toho štvrtá priečka. Škoda, že šancu jazdiť finále pevnejšie nechytili Ján Kubica a Marián Ostrčil," dodal Pavel Blaho.Výsledky:K4 muži 1000 m1. Nemecko (Jan Schäfer, Mark Zabel, Björn Bach, Stephane Ulm) 2:59,461, 2. Slovensko (Juraj Kadnár, Andrej Wiebauer, Martin Chorváth, Rastislav Kužel) 3:01,361 (+1,900)C1 muži 1000 m1. Martin Doktor (ČR) 4:01,231 min... 4. Peter Páleš (SR) 4:05,091 (+3,860)K2 muži 1000 m1. Eirik Veras Larsen, Nils Olav Fjeldheim (Nór.) 3:15,461... 5. Juraj Bača, Michal Riszdorfer (SR) 3:18,121 (+2,660)K1 muži 1000 m1. Knut Holman (Nór.) 3:33,801... 9. Róbert Erban (SR) 3:43,751 (+9,950).