Slovinský lyžiarsky zväz supendoval funkcionárov, ktorí zmanipulovali výsledky pretekov v prospech Vanessy Mae

Ľubľana 11. júla (TASR) - Slovinský lyžiarsky zväz (SAS) suspendoval štyroch funkcionárov, ktorí minulú zimu zmanipulovali výsledky pretekov, aby pomohli hviezdnej huslistke Vanesse Mae na ZOH 2014.
      
Zväz má dôkazy, že konali na pokyn thajských funkcionárov, informuje internetový portál faz.de. Medzi potrestanými sú šéf alpského lyžovania Vlado Makuc a šéf SAS Jurij Žurej. Mae získala na pretekoch v Krvavci potrebné body pre Soči a o podvode pravdepodobne nevedela. Na ZOH skončila v obrovskom slalome na poslednom mieste. SAS navrhol pre funkcionárov štvorročný trest zákazu činnosti a dôkazový materiál odovzdal polícii.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím