Štyria na OH istí

HANNOVER 12. mája (SITA) - V záverečnom stretnutí semifinálovej F-skupiny vodnopólovej kvalifikácie o postup na OH v Sydney podľahlo Slovensko reprezentácii Ruska 4:10. V semifinále turnaja nastúpi Slovensko v sobotu o 16.30 h proti Juhoslávii. Spoločne s Gréckom a Ruskom si Slováci a Juhoslovania vybojovali už miestenky na olympijský turnaj v Sydney. O posledné piate postupové miesto sa stretnú Holandsko, Rumunsko, Nemecko a Kuba. Rusko - Slovensko 10:4 (3:1, 1:1, 3:1, 3:1). Góly: Tomakidze a Zinovrov po 3, Rekičinskij 2, Jerišov, Stratan - Gyurcsi 2, Nižný, Zaťovič, 150 divákov. Od úvodných minút malo prevahu Rusko, keď v prvej štvrtine si vybojovalo dvojgólové vedenie. Len v druhej časti hry dokázali hrať Slováci s Rusmi vyrovnanú partiu. V ďalšom priebehu stretnutia sa však Slovensko, s miestenkou do Sydney vo vrecku, nedokázalo vybičovať k bojovnejšiemu výkonu a stretnutie napokon prehralo rozdielom triedy 4:10. Ladislav Bottlik (tréner SR): "K našej prehre prispeli tri rôzne faktory. V prvom rade na chlapcov doľahla únava, hrali sme bez centra, keďže Nagy musel odcestovať do Splitu, s ktorým ho čaká záverečná príprava pred Final Four Ligy majstrov a prejavila sa aj slovenská povaha. Letenky do Sydney máme vo vrecku, čo zapôsobilo tak, že chlapci hrali bez iskry. Dúfam, že ich výrazná prehra donúti v ďalších stretnutiach zapnúť opäť naplno. Nevedeli sme stráviť náš postup. Treba však dohrať. Dúfam, že sa do tímu vráti stratený elán. Chceli by sme ešte zablahoželať slovenským hokejistom k postupu do finále MS. Podobne ako my, boli pred vstupom do turnaja podceňovaní. Z priameho prenosu hokeja nám ušla len záverečná minúta, keď sme už išli na plaváreň."