Ukrajinský Ľvov predbežne pozastavil proces uchádzania sa o usporiadanie ZOH 2022

Ľvov 10. apríla (TASR) - Predstavitelia kandidatúry ukrajinského mesta Ľvov na usporiadanie ZOH v roku 2022 dočasne pozastavili proces uchádzania sa o usporiadanie hier. Ukrajinci sa podľa vyhlásenia, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters, v blízkom čase stretnú so zástupcami Medzinárodného olympijského výboru a budú debatovať o ďalších krokoch. Dôvodom pozastavenia kandidatúry je nestabilná politická situácia na Ukrajine.

"Procesná komisia urobila všetko pre to, aby splnila nároky MOV pri podaní prihlášky. Napätá politická situácia v našej krajine však skomplikovala kandidačný proces. O tom, či sa Ľvov bude aj naďalej uchádzať o usporiadanie ZOH 2022, sa rozhodne až po prezidentských voľbách, ktoré sú na Ukrajine na programe 25. mája," uvádza sa v stanovisku.

Okrem mesta Ľvov sa o usporiadanie ZOH 2022 uchádzajú čínsky Peking, nórske Oslo, kazašská Alma-Ata a poľský Krakov s podporou slovenskej Jasnej. Zimnú olympiádu v roku 2022 chceli pôvodne hostiť aj švédsky Štokholm, nemecký Mníchov a švajčiarsky St. Moritz. Prvý menovaný stiahol kandidatúru pre vysoké náklady, v ďalších dvoch prípadoch negatívne rozhodli ľudia v referende. O dejisku ZOH 2022 rozhodne MOV v roku 2015.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri