Ukrajinský Ľvov predbežne pozastavil proces uchádzania sa o usporiadanie ZOH 2022

Ľvov 10. apríla (TASR) - Predstavitelia kandidatúry ukrajinského mesta Ľvov na usporiadanie ZOH v roku 2022 dočasne pozastavili proces uchádzania sa o usporiadanie hier. Ukrajinci sa podľa vyhlásenia, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters, v blízkom čase stretnú so zástupcami Medzinárodného olympijského výboru a budú debatovať o ďalších krokoch. Dôvodom pozastavenia kandidatúry je nestabilná politická situácia na Ukrajine.

"Procesná komisia urobila všetko pre to, aby splnila nároky MOV pri podaní prihlášky. Napätá politická situácia v našej krajine však skomplikovala kandidačný proces. O tom, či sa Ľvov bude aj naďalej uchádzať o usporiadanie ZOH 2022, sa rozhodne až po prezidentských voľbách, ktoré sú na Ukrajine na programe 25. mája," uvádza sa v stanovisku.

Okrem mesta Ľvov sa o usporiadanie ZOH 2022 uchádzajú čínsky Peking, nórske Oslo, kazašská Alma-Ata a poľský Krakov s podporou slovenskej Jasnej. Zimnú olympiádu v roku 2022 chceli pôvodne hostiť aj švédsky Štokholm, nemecký Mníchov a švajčiarsky St. Moritz. Prvý menovaný stiahol kandidatúru pre vysoké náklady, v ďalších dvoch prípadoch negatívne rozhodli ľudia v referende. O dejisku ZOH 2022 rozhodne MOV v roku 2015.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím