V druhej etape Tour de France obsadil Sagan štvrté miesto a okrem bieleho má už aj zelený dres

Cyklistika-TdF: Víťazom 2. etapy Nibali, Sagan v zelenom drese (3)      Sheffield 6. júla (TASR) - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali triumfoval v druhej etape 101. ročníka Tour de France a obliekol sa do žltého dresu pre lídra pretekov. Jazdec tímu Astana dosiahol na 201-kilometrovej trati z Yorku do Sheffieldu čas 5:08:35 h. Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na štvrtom mieste s dvojsekundovou stratou a zároveň sa dostal na čelo bodovacej súťaže (69 b) o zelené tričko.
      
V nedeľu na pretekárov čakala 201 kilometrov dlhá a náročná etapa z Yorku do Sheffieldu s deviatimi vrchárskymi prémiami, tromi štvrtej, piatimi tretej a jednou druhej kategórie. Na prvom stúpaní štvrtej kategórie sa podarilo bodovať Cyrilovi Lemoinovi. V pelotóne medzitým vznikla menšia kolízia, v ktorej sa ocitol i Marcel Kittel či Peter Velits. Bez problémov sa však vrátili do hlavného balíka jazdcov. Na následnej rýchlostnej prémii sa najlepšie darilo Kadrimu, Peter Sagan získal päť bodov a zaútočil na zelený dres. Sagan sa na chvíľu ocitol aj mimo pelotónu, avšak po čase sa vrátil. Až do záveru sa na čele pohyboval aj Sagan, v posledných metroch mu však nestačili sily a cieľom prešiel štvrtý. Na posledných dvoch kilometroch zaútočil Vincenzo Nibali, ktorý dotiahol svoj únik do víťazného konca a na čele celkového poradia vystriedal Kittela. "Fantastický deň, aj keď to bolo náročné, keďže bol protivietor. Posledný kilometer a pol bol naozaj dlhý. Určite nebude jednoduché udržať si žltý dres až do Paríža," skonštatoval Nibali. Druhý bol Greg van Avermaet a za ním Poliak Michal Kwiatkowski.
      
Sagan je v celkovej klasifikácii druhý s dvojsekundovou stratou na Nibaliho a okrem zeleného dresu mu patrí aj biele tričko pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Druhý slovenský zástupca Peter Velits skončil v nedeľu na 41. mieste a na rovnakej pozícii figuruje aj v celkovom poradí.
      
V pondelok je na programe 3. etapa z Cambridgu do Londýna (155 km).

Výsledky 2. etapy (York - Sheffield, 201 km):
1. Nibali (Tal./Astana) 5:08:36 h, 2. van Avermaet (Bel./BMC Racing) +2, 3. Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step), 4. Peter SAGAN (SR/Cannondale),...41. Peter VELITS (SR/BMC Racing) +35 s
      
Celkové poradie po 2. etapy:
1. Nibali 9:52:43 h, 2. SAGAN +2, 3. Avermaet, 4. Albasini, 5. Froome, 6. Mollema, 7. Van den Broeck, 8. Contador, 9. van Garderen, 10. Fuglsang... 41. P. VELITS +35
      
Bodovacia súťaž:
1. SAGAN 69, 2. Coquard 47, 3. Kittel 45, 4. Van Avermaet 31, 5. Nibali 30, 6. Navardauskas 30© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím