V druhej etape Tour de France obsadil Sagan štvrté miesto a okrem bieleho má už aj zelený dres

Cyklistika-TdF: Víťazom 2. etapy Nibali, Sagan v zelenom drese (3)      Sheffield 6. júla (TASR) - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali triumfoval v druhej etape 101. ročníka Tour de France a obliekol sa do žltého dresu pre lídra pretekov. Jazdec tímu Astana dosiahol na 201-kilometrovej trati z Yorku do Sheffieldu čas 5:08:35 h. Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na štvrtom mieste s dvojsekundovou stratou a zároveň sa dostal na čelo bodovacej súťaže (69 b) o zelené tričko.
      
V nedeľu na pretekárov čakala 201 kilometrov dlhá a náročná etapa z Yorku do Sheffieldu s deviatimi vrchárskymi prémiami, tromi štvrtej, piatimi tretej a jednou druhej kategórie. Na prvom stúpaní štvrtej kategórie sa podarilo bodovať Cyrilovi Lemoinovi. V pelotóne medzitým vznikla menšia kolízia, v ktorej sa ocitol i Marcel Kittel či Peter Velits. Bez problémov sa však vrátili do hlavného balíka jazdcov. Na následnej rýchlostnej prémii sa najlepšie darilo Kadrimu, Peter Sagan získal päť bodov a zaútočil na zelený dres. Sagan sa na chvíľu ocitol aj mimo pelotónu, avšak po čase sa vrátil. Až do záveru sa na čele pohyboval aj Sagan, v posledných metroch mu však nestačili sily a cieľom prešiel štvrtý. Na posledných dvoch kilometroch zaútočil Vincenzo Nibali, ktorý dotiahol svoj únik do víťazného konca a na čele celkového poradia vystriedal Kittela. "Fantastický deň, aj keď to bolo náročné, keďže bol protivietor. Posledný kilometer a pol bol naozaj dlhý. Určite nebude jednoduché udržať si žltý dres až do Paríža," skonštatoval Nibali. Druhý bol Greg van Avermaet a za ním Poliak Michal Kwiatkowski.
      
Sagan je v celkovej klasifikácii druhý s dvojsekundovou stratou na Nibaliho a okrem zeleného dresu mu patrí aj biele tričko pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Druhý slovenský zástupca Peter Velits skončil v nedeľu na 41. mieste a na rovnakej pozícii figuruje aj v celkovom poradí.
      
V pondelok je na programe 3. etapa z Cambridgu do Londýna (155 km).

Výsledky 2. etapy (York - Sheffield, 201 km):
1. Nibali (Tal./Astana) 5:08:36 h, 2. van Avermaet (Bel./BMC Racing) +2, 3. Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step), 4. Peter SAGAN (SR/Cannondale),...41. Peter VELITS (SR/BMC Racing) +35 s
      
Celkové poradie po 2. etapy:
1. Nibali 9:52:43 h, 2. SAGAN +2, 3. Avermaet, 4. Albasini, 5. Froome, 6. Mollema, 7. Van den Broeck, 8. Contador, 9. van Garderen, 10. Fuglsang... 41. P. VELITS +35
      
Bodovacia súťaž:
1. SAGAN 69, 2. Coquard 47, 3. Kittel 45, 4. Van Avermaet 31, 5. Nibali 30, 6. Navardauskas 30© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri