V poslednej etape Okolo Kalifornie Sagan tretí, získal zelený dres

Thousand Oaks 19. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v poslednej ôsmej etape na pretekoch Okolo Kalifornie tretiu priečku a stal sa celkovým víťazom bodovacej súťaže. V nedeľňajšej etape, ktorá sa odohrala v okolí mesta Thousand Oaks a merala 135,2 km, zvíťazil Mark Cavendish časom 2:53:50 h. Britský pretekár zo stajne Omega Pharma - Quick-Step v záverečnom špurte odsunul na druhú priečku Nemca Johna Degenkolba a na tretiu Sagana. Celkovým víťazom podujatia sa stal ďalší britský pretekár Bradley Wiggins.

Saganovi sa v Kalifornii vydarila najmä predposledná siedma etapa, v ktorej triumfoval a pripísal si tak na konto už rekordné jedenáste etapové víťazstvo na podujatí. Okrem toho zaknihoval aj druhé (5. etapa) a tretie miesto (8. etapa). V bodovacej súťaži zvíťazil so ziskom 47 bodov pred Cavendishom (34 b) a Degenkolbom (30 b). V celkovom hodnotení obsadil 55. priečku (+43:49 min).
 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri