V pretekoch SP v Troji v C2 triumf bratancov Škantárovcov

Praha 22. júna (TASR) - V 3. kole Svetového pohára v slalome na divokej vode sa v pražskej Troji v nedeľnom finále opäť naplno presadili slovenskí deblisti Ladislav a Peter Škantárovci. Zvíťazili s jasným náskokom, od druhých Poliakov Szczepanského a Pochwalu ich delilo 2,16 s a od tretích Slovincov Božiča a Taljata 2,33 sekundy. Pre slovenský vodný slalom vybojovali 91. víťazstvo a pre seba v kariére piate 'pohárové'. V tejto sezóne úradujúci majstri Európy z Viedne v seriáli SP nazbierali už dva triumfy – pred Trojou v slovinskom Tacene, následne v Troji. Slováci nasadili do boja len jednu loď, keď bratia Hochschornerovci na semifinálovú jazdu nenastúpili. V kajaku žien skončila Jana Dukátová štvrtá a Elena Kaliská šiesta.

'Háčik' v lodi Ladislav Škantár po týždni a víťazstve v slovinskom Tacene opäť zažíval absolútnu radosť. "Minulý rok sme na MS práve na tomto mieste v Troji boli bronzoví, čo bol veľký úspech. Konečne sme prelomili v Prahe smolu a získali medailové umiestenie, o to krajšie, že najcennejšie. Nebolo to jednoduché, trať bola ťažká, aj sme si ťukli a vedeli sme, že musíme zabrať a stratu dohnať. Štartovať úplne nakoniec znamenalo veľký tlak, ale v skvelej atmosfére sme ho zvládli."

Finálové výsledky - K1 ženy: 1. Funková (Nem.) 99,38 (0), 2. Kudějová 99,80 (0), 3. Hilgertová (obe ČR) 103,20 (2), 4. Jana Dukátová 103,61 (2), ... 6. Elena Kaliská (obe SR) 105,29 (2), C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 102,30 (2), 2. Szczepanski - Pochwala (Poľ.) 104,46 (2), 3. Božič - Taljat (Slovin.) 104,63 (2), ... Pavol a Peter Hochschornerovci nenastúpili na semifinále.