V slalome SP v Sestriere Velez Zuzulová druhá, Vlhová siedma

Sestriere 11. decembra (TASR) - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová v nedeľu opäť excelovala v slalome Svetového pohára a opäť pred Slovenkou Veronikou Velez Zuzulovou. Suverénna šampiónka slalomu slávila v talianskom Sestriere svoje 23. víťazstvo v pretekoch SP s náskokom sekundy a 9 stotín. Velez Zuzulová bola na druhom mieste už po prvom kole, na líderku strácala len 12 stotín sekundy. Druhá Slovenka Petra Vlhová, po prvom kole štvrtá, skončila na 7. priečke (+1,98 s). V pretekoch sa zopakovalo pódiové poradie spred dvoch týždňov v americkom Killingtone, lebo tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová. Rovnako vyzerá celková klasifikácia slalomu, kde už ale Shiffrinová získala 90-bodový náskok, keďže vyhrala zatiaľ všetky tri slalomy sezóny a celkovo v kariére už 22.

"Z mojej druhej jazdy som konečne mala ten správny pocit, ktorý som tak hľadala. Bola som uvoľnená, nechala so ísť lyže a zajazdila som veľmi rýchly čas. Som rada, že som sa po víkende v Sestriere opäť dostala na čelo SP," konštatovala víťazka Shiffrinová. Pre ORF sa vyjadrila aj jej Velez Zuzulová: "Prvé kolo mi vyšlo podľa predstáv. Aj v druhom kole som chcela ísť rýchlo, no nepodarilo sa mi to, v dolnej časti trate som stratila rytmus. S druhým miestom som však spokojná. Michaela opäť potvrdila, aká je výborná slalomárka. Budem ďalej bojovať a snažiť sa zdolať ju."

Shiffrinová je na čele celkového poradia celého SP i slalomu. Velez-Zuzulová vo všeobecnej klasifikácii poskočila na 8. priečku a Vlhová je desiata, keď nedosiahla také prenikavé výsledky ako jej krajanka, ale štartuje v dvoch disciplínach a bodovala vo všetkých šiestich štartoch zimy SP. Velez Zuzulová si upevnila druhé miesto v renkingu svetového slalomu a vo svojej kariére nazbierala už 62 umiestení v prvej desiatke pretekov SP, z toho 27 pódiových. Vlhová má v top 10 na konte jedenásť zásahov.

Výsledky slalomu SP žien v Sestriere: 1. Shiffrinová (USA) 1:37,80 min, 2. Veronika VELEZ ZUZULOVÁ (SR) +1,09 s, 3. Holdenerová (Švajč.) +1,21, 4. Hansdotterová (Švéd.) +1,29, 5. N. Lösethová (Nór.) +1,73, 6. M. Gisinová (Švajč.) +1,83, 7. Petra VLHOVÁ (SR) +1,98. Celkové poradie SP (po 9 súťažiach): 1. Shiffrinová 498 b., 2. Gutová (Švajč.) 393, 3. Goggiová (Tal.) 347, 4. Štuhecová (Slov.) 245, 5. Worleyová (Fr.) 240, 6. Holdenerová 239..., 8. VELEZ ZUZULOVÁ 210, 10. VLHOVÁ 202, poradie SP v slalome (po 3): 1. Shiffrinová 300, 2. VELEZ ZUZULOVÁ 210, 3. Holdenerová 200, 4. VLHOVÁ 141.