V Soči je väčšina športovísk pripravená, vyhlásil ruský premiér Dmitrij Medvedev

Moskva 16. decembra (TASR) - Ruský premiér Dmitrij Medvedev v pondelok vyhlásil, že väčšina športovísk pre blížiace sa zimné olympijské hry v Soči je už pripravená. "Prevažná väčšina dejísk olympiády ako horských, tak aj pobrežných je na sto percent pripravená," povedal Medvedev. "Podmienky sú tak dobré, že organizátori ďalších olympijských hier budú mať problémy to zopakovať," dodal premiér po inšpekcii na brehu Čierneho mora.

Medvedev vyžadoval, aby Soči ponúkalo komfortné a moderné podmienky pre športovcov a aj pre divákov, ktorí olympiádu navštívia. Medvedev v pondelok zároveň podpísal pravidlá správania sa pre návštevníkov počas podujatia, ktoré vstúpia do platnosti 20. januára 2014. Na ZOH bude celkovo približne 6000 ľudí zo všetkých delegácii, z čoho je asi polovica športovcov. Olympiáda v Soči potrvá od 7. do 23. februára 2014 a celkovo sa bude bojovať v 98-ich disciplínach.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím