WADA potvrdila autentickosť databázy moskovského laboratória

Berlín 4. decembra (TASR) - Svetová antidopingová agentúra (WADA) potvrdila autentickosť databázy, ktorá obsahuje všetky testy z moskovského laboratória z rokov 2012 až 2015. Jeho vtedajší riaditeľ Grigorij Rodčenkov prezradil praktiky laboratória s Ruskou antidopingovou agentúrou (RUSADA). Obe inštitúcie v spolupráci so štátnou mocou zakrývali doping ruských športovcov na viacerých významných podujatiach vrátane ZOH 2014 v Soči a OH 2016 v Riu de Janeiro. Už 22 ruským športovcom Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vystavil doživotný olympijský dištanc za previnenie sa proti antidopingovým pravidlám.
 

"Ukončili sme forenznú analýzu, na základe čoho môžem potvrdiť, že databáza údajov o dopingu je autentická," uviedol pre televíznu spoločnosť ARD šéf vyšetrovateľského tímu WADA Günter Younger.
 

V utorok vynesie MOV verdikt, či uplatní kolektívnu vinu a udelí ruským športovcom plošný zákaz štartu na ZOH 2018 v Pjongčangu. Podľa neoficiálnych informácií by MOV mohol umožniť Rusom účasť pod piatimi kruhmi v Kórejskej republike pod neutrálnou vlajkou, čo by pravdepodobne viedlo k bojkotu hier z ich strany.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X