Zlatý pedál šiesty raz pre Sagana

Bratislava 28. decembra (TASR) - Cestný cyklista Peter Sagan opäť triumfoval v ankete Zlatý pedál 2015. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo sa piatykrát v rade stal absolútnym víťazom ocenenia pre najlepšieho slovenského cyklistu v uplynulej sezóne, celkovo vyhral v tejto ankete šesťkrát. Na ďalších priečkach skončil terajší Saganov tímový kolega Erik Baška a cyklotrialistka Tatiana Janíčková (STC Púchov).

Peter Sagan v uplynulej sezóne získal titul majstra sveta v cestných pretekoch jednotlivcov, po štvrtý raz si vybojoval prvenstvo v bodovacej súťaži o zelený dres na Tour de France, zvíťazil v etape na Vuelta a Espaňa a dvakrát na Okolo Švajčiarska. Erik Baška (AWT-Greenway, od nadchádzajúcej sezóny Tinkoff) získal titul majstra Európy v cestných pretekoch jednotlivcov v kategórii do 23 rokov. Tatiana Janíčková obhájila titul majsterky Európy v cyklotriale, na majstrovstvách sveta obsadila 2. priečku, stala sa celkovou víťazkou Svetového pohára, prvenstvo získala aj v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Ocenenie Talent roka získal Matúš Štoček (CyS Žilina), strieborný medailista v cestných pretekoch jednotlivcov dorastencov a kadetov na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Gruzínsku a majster Európy v cyklokrose v kategórii kadetov.