Barteková na MS v skeete štvrtá, získala miestenku na OH 2020

Čchangwon 11. septembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková obsadila 4. miesto v skeete žien na MS v juhokórejskom Čchangwone. Štvrtým miestom vybojovala pre Slovensko miestenku na OH 2020 v Tokiu. Stupne víťazov patrili výhradne Američankám. Titul majsterky sveta si vybojovala Caitlin Connorová, ktorá záverečným výstrelom odsunula na druhé miesto Kimberly Rhodeovú. Tretia bola Amber Englishová. Druhá Slovenka v štartovom poli Veronika Sýkorová sa do finále nedostala, keď obsadila v kvalifikácii 16. priečku súhrnným výkonom 114.
 

Tridsaťtriročná Barteková postúpila medzi šesticu najlepších vďaka výbornému výkonu z kvalifikácie, v ktorej nechala za sebou všetky súperky. V piatich položkách po 25 terčov netrafila iba štyrikrát. Vo finále dlho bojovala s reprezentantkami USA o medailové umiestnenie, no do najlepšej trojice sa napokon tesne nedostala o jeden nepresný výstrel.
      
Výsledky – MS, skeet - ženy: 1. Connorová 57, 2. Rhodeová 56, 3. Englishová (všetky USA) 46, 4. Danka BARTEKOVÁ (SR) 36, 5. Vinogradovová (Rus.) 26, 6. Eleftheriouová (Cyp.) 14,... v kvalifikácii 16. Veronika SÝKOROVÁ (SR) 114.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X