Na ZOH v Pjongčangu bude štartovať päť slovenských sánkarov

Bratislava 21. decembra (TASR, SOV) - Na ZOH 2018 v Pjongčangu sa predstaví päť slovenských sánkarov. Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) potvrdila olympijské miestenky pre Jozefa Ninisa, Jakuba Šimoňáka, dvojicu Marek Solčanský, Karol Stuchlák a Katarínu Šimoňákovú. Ninis si v Pjongčangu pripíše už štvrtú olympijskú účasť.
 

Kvalifikačné kritériá splnili dvaja zástupcovia v súťaži mužov - jednotlivcov Ninis a Šimoňák a v dvojiciach Solčanský so Stuchlákom. Šimoňáková sa v Pjongčangu predstaví na základe voľnej karty v súťaži družstiev, čo ju oprávňuje štartovať aj v súťaži jednotlivkýň. "Menoslov nám v stredu potvrdila Medzinárodná sánkarská federácia. Katka síce nesplnila kvalifikačné kritériá, no dostala voľnú kartu a v Kórejskej republike tak budeme môcť obsadiť aj súťaž miešaných štafiet," informovala TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Bachárová-Findurová.
 

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij. Tá skončila v Lake Placid 18., ani to jej však nestačilo na zisk olympijskej miestenky. Na ZOH 2014 v Soči sa zúčastnilo šesť slovenských sánkarov - Ninis, Viera Gbúrová a dvojice Solčanský, Stuchlák a Marián Zemaník, Jozef Petrulák.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X